Здоров’я дорожче золота: вибираємо кросівки — Стиль життя —

0Здоровье дороже золота: выбираем кроссовки - Стиль жизни - Важливо правильно вибрати кросівки з урахуванням виду спортаФото: Pixabay.com/ru

Бігові кросівки

Відмінні характеристики:

— низькі — верх кроссовок нижче щиколотки

— легкі

— гнущаяся підошва

— штучний матеріал

Кросівки для бігу слід вибирати уважно, адже незручні і невідповідне взуття може спровокувати травму колінного суглоба або щиколотки. При виборі візьміть кросівок в руки — він повинен бути легким. Підійдуть моделі з пінистої підошвою або з пористої гуми — вони амортизують стопу під час удару про поверхня бігової доріжки або асфальту. Підошва повинна бути середньої товщини, на п’яті трохи товщі, ніж на носку, — при правильній техніці бігу спортсмен опускає стопу, починаючи з п’яти, тому на неї припадає основне навантаження. Перед приміркою зігніть підошву — кут повинен бути приблизно 90-120 градусів, не більше. Матеріал верху кросівка — дихаюча сітчаста штучна тканина, точно не шкіра або замша. Такі кросівки повільніше зношуються і забезпечують постійну вентиляцію стопи для підтримки комфортної температури. У правильного кросівка п’ятка повинна бути жорсткою зовні і оббитою м’якою тканиною всередині, носок повинен бути м’яким. Для «любителів» тип шнурівки не важливий, професіоналам радимо купувати кросівки на липучках або без шнурівки взагалі не доведеться мучитися зі шнурівкою і заправкою шнурків в кросівок. Бігові кросівки підходять для фітнесу — групових тренувань.

Здоровье дороже золота: выбираем кроссовки - Стиль жизни - Кросівки для бегаФото: Pixabay.com/ru

Кросівки для тренажерного залу

Відмінні характеристики:

— низькі

— середня вага

— тверда негнучка підошва

— будь-який матеріал

Основна функція кросівок для тренувань з вільними вагами — забезпечувати стійкість стопи, щоб не допустити травм під час виконання вправ. Отже, підошва таких кросівок повинна бути рівній або з невеликим рельєфом, слабо гнутися — максимум на 10-20 градусів. Багато спортивні бренди випустили моделі з широкою п’ятою — підошва в районі п’яти ширше, ніж в решті частини. Збільшується площа зіткнення п’яти з площиною підлоги, значить підвищується стійкість стопи. Відповідний матеріал для підошви — гума. Верх кросівка може бути виконаний як зі штучного матеріалу, так і з натурального шкіри або замші. Обов’язково жорстка п’ятка, носок може бути будь-якою. Любителі занять зі штангою відзначають, що вибирають різні кросівки — одні люблять займатися у високих кросівках з шкіри, інші в кросівках для фітнесу з гнеться підошвою. Якщо ви плануєте поєднувати тренування в залі і групові програми, то краще вибрати бігові кросівки.

Здоровье дороже золота: выбираем кроссовки - Стиль жизни - Кросівки для спортзалаФото: Pixabay.com/ru

Трекінгові кросівки

Відмінні характеристики:

— високі

— важкі

— тверда негнучка підошва

— шкіра або текстиль з просоченням

Трекінг — піші прогулянки в гори по туристичних трасах, що не передбачають ночівлю. Для сходження по кам’янистій поверхні підошва кросівка повинна бути жорсткою і негнущейся. Складається з гуми різної щільності, посилена протектором для забезпечення кращого зчеплення з дорогою. П’ята і носок також захищені гумою, щоб виключити травми. Верх виконаний з жорсткої шкіри або щільного текстилю з водовідштовхувальним просоченням — після трекінгу пилові кросівки досить протерти вологою ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Трекінгові кросівки обов’язково високі, фіксують голеностоп і саму стопу. Шнурівка часта, шнурки також зносостійкі.

Здоровье дороже золота: выбираем кроссовки - Стиль жизни - Кросівки для треккингаФото: Pixabay.com/ru

Баскетбольні кросівки

Відмінні характеристики:

— високі

— середня вага

— товста гнучка підошва

— шкіра

Баскетбольні кросівки призначені тільки для цього виду спорту. Обов’язково високі, щоб забезпечити надійну фіксацію стопи під час стрибків і приземлень. Зазвичай голеностоп додатково фіксується кількома липучками, які йдуть поверх шнурівки. Жорстка підошва з гуми допомагає амортизувати стопу при ударі і не «відбивати» п’яту, надійно зчіплювати кросівок з поверхнею під час пересування по майданчику. Шнурівка часта і щільна, знову ж таки, для закріплення стопи. Вибирайте моделі в розмір ноги, без запасу, інакше можете травмуватися.

Здоровье дороже золота: выбираем кроссовки - Стиль жизни - Кросівки для баскетболаФото: Pixabay.com/ru

Тенісні кросівки

Відмінні характеристики:

— низькі

— легкі

— тонка плоска підошва

— шкіра

Кросівки, призначені для тенісу, легко відрізнити від інших видів. Вони низькі, голеностоп обов’язково відкрито, так як активно рухається під час гри. Тонка підошва і плоска, виконана з гуми або піни, слабо гнеться — тенісисти грають на кортах з рівним покриттям. На підошві можна знайти позначку, що позначає тип покриття — трава або синтетичне покриття. Тенісні кросівки зазвичай виготовляють з натуральної шкіри з невеликими нейлоновими сітчастими вставками з боків для вентиляції. Кросівки підбирають розмір, щоб в них було зручно пересуватися по корту.

Здоровье дороже золота: выбираем кроссовки - Стиль жизни - Кросівки для теннисаФото: Pixabay.com/ru

Футбольні бутси

Відмінні характеристики:

— низькі

— середня вага

— шипована підошва

— шкіра

Футбольні бутси з вигляду схожі на тенісні кросівки, основна відмінність в тому, що прикріплені до підошви 6 або 12 металевих шипів, які допомагають кросівку легше чіплятися за покриття стадіону. Частково кросівки для футболу — гібрид бігових і тенісних кросівок. Це спеціалізована взуття, яка підбирається за рекомендацією тренера в залежності від типу покриття стадіону.

Здоровье дороже золота: выбираем кроссовки - Стиль жизни - Кросівки для футболаФото: Pixabay.com/ru