Як зменшити симптоми алергії на кішок? Гіпоалергенні породи кішок?

Алергія на кішок зустрічається набагато частіше, ніж на інших домашніх тварин. Однак, оскільки кішки не вимагають такої уваги, як собака, для багатьох цей вибір здається оптимальним – ось чому гіпоалергенні породи так затребувані. Однак, чи існують кішки для алергіків? Які з них викликають найменші симптоми алергії? Як зробити так, щоб вихованець не нашкодив нашому здоров’ю?

Алергія на кішок

Алергія на кішок – це проблема, яка виникає приблизно в 2 рази частіше, ніж алергія на собак, і зачіпає приблизно  10 відсотків населення західного суспільства. Однак в більшості випадків винуватцем є не шерсть тварини, а речовини, що містяться в їх слині або інших виділеннях тіла, наприклад, сеча, шкірний жир і епідерміс.

Основним алергеном кішок є білок Fel d1, найбільша концентрація якого міститься в слині. Вони також виділяють алерген Fel d4. Оскільки кішки постійно облизують шерсть, вони наносять на неї проблемне з’єднання, яке потім переноситься на побутові прилади і шкіру. Однак  найчастіше  алерген передається  повітряно-крапельним шляхом, тому найчастіше викликає респіраторні симптоми. Епідерміс кішки має форму дуже дрібних частинок, більш дрібних, ніж у інших тварин. Їх розміри в 10 разів менше пилових алергенів.

Організми самців виробляють менше Fel d1, ніж самки. Менші кількості також виділяються самцями після стерилізації, кішками світлого забарвлення (переважно білими), а також кошенятами.

Симптоми  алергії  також можуть бути викликані  пиловими кліщами  або  пилком,  присутніми на тілі кішки. Відомі також  перехресні реакції,  при яких симптоми алергії на кішок викликаються вживанням певних продуктів.

Найчастіше симптоми алергії на кішок проявляються відразу після контакту з твариною. Зазвичай вони викликані набряком слизових оболонок і включають алергічний риніт, кашель і сльозотечу. У деяких випадках при безпосередньому контакті цієї частини тіла з кішкою з’являється  висип  на обличчі, шиї і в області декольте, а також на шкірі рук. Симптомами хронічної алергії на кішок можуть бути  хронічна втома або  необхідність постійно відкашлювати виділення з горла.

Також нерідкі симптоми важкої алергії на кішок:  утруднене дихання  і хрипи в легенях. Алергічна реакція може призвести  до приступу астми  або  небезпечного  для життя  анафілактичного шоку.

Підраховано, що до 30 відсотків людей, які страждають на астму, можуть відчувати важку алергічну реакцію при контакті з кішкою. Її алергени також можуть сприяти розвитку хронічної астми.

Чи є кішки, які не викликають алергії?

Хоча є кілька порід кішок, які вважаються гіпоалергенними, насправді немає жодної. Однак є такі, у яких менше або зовсім немає шерсті, і тому для їх очищення використовується менше слини, але вона все одно містить алергенні білки.

До  найменш алергенних порід  відносяться:

  • Сибірська кішка
  • Сіамська кішка
  • Балінез
  • Яванська кішка
  • Абіссінська кішка,
  • Східна короткошерста кішка,
  • Сфінкс
  • Девон Рекс
  • Кішка Корніш Рекс.

На думку деяких вчених,  сибірська кішка найбільш близька до гіпоалергенної. З іншого боку, британська кішка, яка вважається відносно безпечною породою, не є такою, наприклад, через шерсть з густим підшерстям.

Чи можуть кішки стати гіпоалергенними?

Алергія на кішок – настільки поширене захворювання, що вчені роками шукали спосіб її лікування. Відповідь –  вакцина  Swiss  HypoCat,  розроблена в 2019 році і  призначена для введення домашнім улюбленцем, яка знижує вироблення основного алергену, виявленого в слині в їх організмі .

Вакцина, спрямована на білок Fel d1, була протестована на невеликій групі кішок і не мала токсичних ефектів, і тому була визнана безпечною. Препарат  змушує організм кішки виробляти велику кількість антитіл, які, зв’язуючись з алергеном, нейтралізують його.

Також була винайдена  харчова добавка для зниження алергенних властивостей кішки. Містить поліклональні антитіла IgY, отримані з яєць, отриманих від спеціально виведених курей. При введенні чотириногим він  знизив рівень Fel d1 у 97% кішок, і  середнє зниження кількості активної форми цього білка після 3 тижнів такої дієти склало 47 відсотків.

Перед тим, як забрати кішку додому, рекомендується пройти  тести на алергію, наприклад шкірні проби й аналізи крові  на наявність антитіл, відповідних конкретних алергенів.

Також варто знати, що існують дослідження, що показують  протиалергічний ефект контакту з кішкою (але також і з собакою) в перший період життя дитини, хоча набагато безпечніше подбати про вплив алергенів набагато раніше, тобто під час вагітності, коли  майбутня мама контактує з кішкою.

Симптоми алергії на кішок також можна зменшити,  регулярно купаючи вихованця. Було вивчено, що купання 2-3 рази в тиждень допомагає видалити майже 85 відсотків алергенів з шерсті, а також знизити їх вироблення.

Читайте також

Як за хвилину зняти біль у спині, шиї і зап’ясті?

Ви занадто довго сидите за своїм столом, працюючи за комп'ютером? А може у вас стояча робота, і у вас болять ноги? Ви відчуваєте біль в спині, плечах, шиї? Цей простий трюк з тенісним м'ячем допоможе вам...

Трави для печінки – види, лікувальні властивості, застосування

Трави для печінки принесуть швидке полегшення, коли ви відчуєте біль і здавлювання в правій частині під ребрами. Рекомендується використовувати їх після переїдання, якщо ви перебрали із алкоголем або якщо ви приймаєте...

Нерегулярний сон: шкідливо спати по вихідним

Всі ми знаємо, що ніч впливає на наш емоційний і фізичний стан. Якість сну багато в чому визначає, чи будемо ми ефективними, креативними, блискучими і свіжими протягом дня. Ми помиляємося, якщо думаємо, що можемо...

Колір сперми – що це означає? Колір сперми і його вплив на здатність до запліднення

Колір вашої сперми може означати багато - на жаль, також і наявність хвороби. Зазвичай сперма біло-сіра. Це правильний колір сперми - прозора, коричнева або зелена сперма може сигналізувати про хворобу, з якою варто...

5 домашніх засобів від жовтих нігтів

Домашні засоби від жовтих нігтів дозволять вам боротися з цією непривабливою проблемою, використовуючи популярні продукти, які є в кожному будинку. Жовті нігті зазвичай виникають в результаті нанесення лаку, але...