Як визначити ризик смерті від операції?

Серйозні ризики хірургічного втручання

Якщо ви роздумуєте про операцію, завжди є ризик смерті через процедури або анестезії, яка проводиться під час процедури. Це вірно як для амбулаторних процедур, так і для стаціонарних процедур, навіть якщо операція є необов’язковою процедурою, така як пластична операція.

Хоча ризик смерті існує завжди, цей ризик широко варіюється в залежності від типу операції і пацієнта. Ось чому до хірургії ніколи не можна ставитися легковажно, ймовірність смерті цілком реальна, навіть при незначних стоматологічних процедурах.

Деякі операції мають набагато більш високий рівень ризику, ніж інші, однак дуже рідко здорова людина помирає під час незначною стоматологічної процедури. Інші процедури представляють собою набагато більш високий ризик.

Наприклад, під час деяких операцій на відкритому серці серце фактично зупиняється майже на годину перед перезапуском. Ця операція має більш високий ризик, ніж операція зап’ястного каналу, яка проводиться на руці і зап’ястя пацієнта, часто амбулаторної хірургією.

Історія вашого здоров’я

Ваш особистий анамнез (включаючи діабет, проблеми з диханням і куріння), вік, вага, сімейний анамнез і загальний стан здоров’я безпосередньо вплинуть на ваш особистий рівень ризику під час операції.

У здорової людини ризик нижче, ніж у хворого. Людина з інфекцією піддається більшому ризику, ніж люди, у яких немає інфекції. Некурящий матиме менший ризик, ніж курець, а фізично активна людина буде мати менший ризик, ніж малорухлива людина.

До факторів особистого ризику відносяться:

  • Проблеми з диханням
  • Проблеми зі згортанням крові
  • Зловживання наркотиками або алкоголем
  • Одне або декілька хронічних захворювань

Хірургія і хірург

Тип виконуваної операції грає величезну роль в тому, наскільки високий буде ризик смерті. Операція на головному мозку має більш високий ризик, ніж операція на пальці ноги.

Кардіохірургія зазвичай має більш високий ризик, ніж косметична операція, почасти тому, що операція на серці проводиться тільки тоді, коли у людини є проблеми з серцем, але косметична операція часто проводиться для поліпшення зовнішнього вигляду без будь-яких медичних проблем.

Операції, пов’язані з травмою, наприклад, серйозна автомобільна аварія, мають більш високий рівень ризику, ніж запланована операція з попереднім обстеженням і вивченням хвороби і ризиків.

Анестезія

Якщо у вас були проблеми з анестезією в минулому, у вас, швидше за все, виникнуть ускладнення з анестезією під час будь-яких майбутніх процедур. У деяких випадках у вас більше шансів мати проблеми з анестезією, якщо у близького члена родини були проблеми.

Одна з серйозних реакцій на анестезію, злоякісна гіпертермія, є генетичною і викликає у пацієнта дуже високу температуру поряд з іншими проблемами при впливі анестезії. Рівень вашого ризику також залежить від навичок анестезіолога.

Також важливо знати, що смерть під час і відразу після операції зазвичай є результатом реакції на анестезію, а не проблемою самої хірургічної процедури.

Розуміння вашого ризику

Якщо ви плануєте операцію, запитайте хірурга про ризик смерті під час планованої процедури. Ваш лікар візьме до уваги ваше особисте здоров’я, а також типові ризики процедури, щоб оцінити ваш рівень ризику.

Доцільно запитати ваш ризик у вигляді числа, наприклад, «під час цієї процедури існує 5% ризик смерті».

Американський коледж хірургів створив калькулятор хірургічного ризику, який враховує функціональний статус, історію хвороби, індекс маси тіла (ІМТ), вік і статус куріння, серед інших змінних, для визначення рівня хірургічного ризику.

Обговоріть свої побоювання зі своїм хірургом і з’ясуйте, який ризик пов’язаний з необхідною вам операцією.

На закінчення

Розуміння вашого хірургічного ризику і того, чому у вас такий рівень ризику, може бути дуже корисним при підготовці до операції, оскільки це може дозволити вам вжити заходів для зниження цього ризику до того, як процедура відбудеться.

Наприклад, відмова від куріння перед операцією може значно знизити шанси знаходження на ШВЛ протягом тривалого періоду часу, а контроль рівня глюкози може значно поліпшити результат для діабетиків.

Позначки: