Як правильно носити контактні лінзи

Контактні лінзи – зручна альтернатива окулярам. Як тільки ваші очі звикнуть до них, ви майже забуваєте, що вони у вас є. Лінзи значно покращують комфорт життя – заняття, які раніше були незручними, перетворюються в задоволення. Але це не означає, що з цього моменту вам не потрібно ні про що турбуватися – є речі, про які вам потрібно подбати.

Неправильне використання контактних лінз і догляд за ними можуть привести до інфекцій очей і навіть погіршення зору. Почитайте, як цього уникнути.

Як довго можна носити лінзи?

Лінзи необхідно носити відповідно до рекомендацій на упаковці. Щодня тільки один день, щотижня – тиждень, щомісяця – місяць … Ніколи не надягайте лінзи, термін придатності яких вже закінчився. На їх поверхні скупчуються бактерії і мікроорганізми, які можуть завдати шкоди вашим очам.

Також пам’ятайте, що не можна спати в лінзах, які для цього не призначені.

Чи потрібно дезінфікувати лінзи?

Дезінфекція необхідна. Для цього використовується розчин для лінз. Знявши лінзу з ока, покладіть її на чисту руку, налийте кілька крапель рідини і обережно протріть пальцем.

Як зберігати лінзи?

Найкраще зберігати лінзи в спеціальній ємності з рідиною для догляду. Однак дуже важливо, щоб ви ніколи не використовували одну і ту ж рідину двічі – завжди наливайте нову порцію.

У виняткових випадках можна замінити спеціальну рідину негазованою мінеральною водою або фізіологічним розчином.

Гігієна і знову гігієна

Завжди торкайтеся лінз чистими руками. Ретельно вимийте руки перед тим, як надіти або зняти їх. Також переконайтеся, що на ваших руках немає залишків косметичних засобів, особливо на основі масел.

Чи можна плавати з лінзами?

У воді є мікроорганізми, які можуть забруднити ваші контактні лінзи і це буде мати серйозні наслідки. Тому краще не опускати голову і вибирати одноразові лінзи, які ви викидаєте відразу після відвідування водойми або басейну.

Контактні лінзи і макіяж

Дамам слід бути особливо обережними, щоб не забруднити лінзи косметикою. Офтальмологи і оптометристи рекомендують одягати їх перед фарбуванням.

Позначки: