Як перестати хропіти: 8 ефективних способів

Хропіння вражає майже 50 відсотків людей – як жінок, так і чоловіків. Це часто погіршується з віком або коли ми набираємо вагу. Нічне хропіння заважає не тільки сплячим з нами людям, а й нам самим. Хропіння порушує спокійний сон, наше тіло не може повністю відновитися, і ми прокидаємося вранці сонними.

Однак є кілька речей, які допоможуть вам перестати хропіти. Дізнайтеся, що ви можете зробити.

Змінити положення в ліжку

Сон на спині змушує нас хропіти – язик і м’яке піднебіння блокують вільний потік повітря. Щоб такого не було, спіть на боці. На жаль, під час сну складно контролювати себе і положення, в якому ми спимо. Однак є спосіб на це вплинути – засунути тенісний м’яч в носок і пришити його до спини футболки, в якій спиш. М’яч за спиною доставить вам дискомфорт і ви обов’язково повернетесь на бік.

Вологий, а не сухий

Сухе повітря в кімнаті сушить горло і стравохід, що підсилює хропіння. Щоб перестати хропіти, повітря слід добре зволожити. Можна купити спеціальний зволожувач повітря або просто налити воду в яку-небудь посудину і дати їй випаруватися природним чином. Варто додати в воду кілька крапель олії евкаліпта.

Позбавтеся від зайвих кілограмів

Надмірна вага і ожиріння збільшують хропіння. Безпосередньою причиною є жирова тканина, яка накопичується в області шиї. Коли ми спимо, це звужує дихальні шляхи і викликає хропіння. Позбавлення навіть від декількох кілограмів може поліпшити ситуацію.

Киньте пити, викиньте сигарети

Лікарі рекомендують відмовитися від алкоголю і куріння безпосередньо перед сном – не менше ніж за 3 години до сну. Також варто обмежити їх вживання протягом дня.

Алкоголь сильно розслабляє м’язи, через що горло ще більше стискається під час сну, а сигарети подразнюють слизові оболонки носа і горла і викликають легку закупорку дихальних шляхів (набряк, нежить, мокрота).

Очистіть ніс

Люди з закладеним носом починають вночі дихати ротом, що дуже часто викликає гучне хропіння. Так що давайте очистимо ніс перед сном.

Міняти простирадла

Хропіння часто є результатом алергічної реакції. Якщо у вас є проблеми з іншими алергіями, можливо, вам варто змінити постільну білизну на антиалергічну. Це зменшить кількість пилку, що подразнює дихальні шляхи.

Кропива від хропіння

Якщо ваше хропіння викликане сезонною алергією, пийте кропив’яний чай. Кропива вже багато років використовується в медицині, вона допомагає позбутися від хропіння і заспокоює подразнення горла.

Підніміть вгору свою голову

Багато фахівців говорять, що занадто низьке положення голови під час сну підсилює хропіння. Недостатньо спати на більш високій подушці. Доведеться підняти весь торс. Найефективніший спосіб – підкласти під ліжко дерев’яні бруски в узголів’ї.

Читайте також

Експерти попередили про пандемію кору в 2021

Експерти попереджають, що наслідком нинішньої пандемії COVID-19 стане повернення кору - дуже заразного вірусного захворювання, від якого немає ліків. Хоча вакцинація зробила її менш серйозною загрозою для здоров'я...

П’ять способів уникнути осінніх застуд

Осінь - надзвичайно важкий час для нашого здоров'я. На вулиці падає температура, дме холодний вітер, і ми не завжди одягаємося по погоді. Все це робить нас більш схильними до простудних захворювань і змушує відчувати...

Трави для печінки – види, лікувальні властивості, застосування

Трави для печінки принесуть швидке полегшення, коли ви відчуєте біль і здавлювання в правій частині під ребрами. Рекомендується використовувати їх після переїдання, якщо ви перебрали із алкоголем або якщо ви приймаєте...

15 хвороб, що передаються статевим шляхом

Захворювання, що передаються статевим шляхом, також відомі як венеричні захворювання, можуть бути викликані бактеріями, вірусами, грибами або паразитами. Зараження може відбутися не тільки під час традиційного статевого...

Пити гарячі напої з паперових стаканчиків – небезпечно для здоров’я

Автори дослідження попереджають, що середньостатистична людина, що випиває три звичайні чашки чаю або кави в день з паперового стаканчика, проковтне 75000 крихітних мікропластиків, невидимих неозброєним оком.За даними...