Вправи проти варикозного розширення вен

Упражнения против варикозного расширения вен

Тренер «ЖИВИ!» Олена Мордовина демонструє комплекс асан йоги для профілактики і лікування варикозного розширення вен на ногах.

Зміст статті [сховати]

 • Комплекс вправ проти варикозу
  • Підготовка до баддха конасане (позі метелики)
  • Баддха конасана (поза метелики)
  • Агні стамбхасана (поза, підсилює вогонь агні йога)
  • Гомукхасана (поза голови корови)
  • Вирасана (поза героя)
  • Супта вирасана (поза героя лежачи)
 • Частина друга комплексу проти варикозу
 • Частина третя комплексу проти варикозу
 • Уроки йоги онлайн

При варикозі кров застоюється у венах, тканини ніг не забезпечуються достатньою кількістю кисню. При виконанні спеціальних вправ м’язи ніг можна привести в тонус і таким чином стимулювати нормальну циркуляцію крові. Комплекс асан займає 15-20 хвилин і складається з трьох частин (див. також «Інна Видгоф про йогу проти варикозу»)

Комплекс вправ проти варикозу

Виконайте шість асан, у кожній з яких потрібно затримуватися по п’ять дихальних циклів.

Підготовка до баддха конасане (позі метелики)

Упражнения против варикозного расширения вен

Розкрийте тазостегнові суглоби. Одну стопу наближаємо як можна ближче до лобкової кістки, іншу вибудовуємо за нею в одну лінію. Після цього тягніть руки вперед, наскільки це можливо. Спина повинна бути прямою. Перебуваєте в позі п’ять дихальних циклів. Після цього змініть положення ніг — до лобкової кістки наблизьте вже іншу стопу і прийміть ту ж позу ще раз. Якщо в тазостегнових суглобах ви відчуваєте напругу, «продихайте» цю ділянку тіла: уявіть, що ви дихаєте через нього і видихаєте напруга.

Баддха конасана (поза метелики)

Упражнения против варикозного расширения вен

Наступний крок: прийміть позу метелики. Ваше завдання — розкрити стопи. Намагайтеся розвернути стопи, максимально притиснувши підйом ноги до підлоги. Стопа взаємодіє з тазостегновим суглобом. Чим більше розкривається стопа, тим більше працює суглоб. Руки не кладіть на коліна, а на стегна. Розвертайте стегна зсередини назовні. Чим більше розгорнуто стегно, тим більше знову-таки працює тазостегновий суглоб.

Агні стамбхасана (поза, підсилює вогонь агні йога)

Упражнения против варикозного расширения вен

Намагайтеся скласти ноги так, щоб стопи перебували під колінами. Вийде, що ноги перпендикулярні тулуба. Поверхні стоп направте вгору, шкарпетки — на себе. Складок в області ахіллового сухожилля бути не повинно.

В цьому положенні ми нахиляємося вперед з прямою спиною настільки, наскільки можливо. При цьому коліно може високо піднятися — це нормально. Ваше головне завдання — «продихати» напружені ділянки, як це описано вище. Пробувши в цій позі п’ять циклів дихання, поміняйте місцями праву і ліву ноги і увійдіть в позу ще раз. Це і є агні йога.

Гомукхасана (поза голови корови)

Упражнения против варикозного расширения вен

Схрещуйте ноги так, щоб одне коліно знаходилося над іншим. Є варіант пози, коли ми починаємо опускати корпус вперед і власною вагою наближаємо одне коліно до іншого.

Упражнения против варикозного расширения вен

Опускатися вниз до рівня, при якому відчувається приємне розтягування в області кульшового суглоба. У повному варіанті цієї пози руки складають за спиною. Але в нашому комплексі проти варикозного розширення вен руки задіяти необов’язково.

Вирасана (поза героя)

Упражнения против варикозного расширения вен

У цій позі потрібно сідати не на ноги, а на підлогу. Спина повинна бути прямою. Пальці ніг продовжують лінію сідниць. Якщо боляче сидіти на сідницях, можна підкласти подушку.

Супта вирасана (поза героя лежачи)

Відхиляйтеся з пози героя назад. Якщо важко, лягати необов’язково. Досить просто відхилитися.

Частина друга комплексу проти варикозу

Чергуйте перераховані асани з позою берізки. При цьому в позі берізки перебувати потрібно хвилину, а в інших асанах — по 20 секунд.

Чергувати асани потрібно в такому порядку. Увійдіть в позу метелики, потім в позу берізки. Потім увійдіть в позу голови корови і знову в берізку. Після цього знову прийміть позу голови корови з іншої ноги і знову прийміть позу берізки. Нарешті, виконайте позу воїна і позою берізки закінчите другу частину комплексу.

Пам’ятайте, що в позу берізки важливо правильно входити і виходити. Щоб увійти, візьміть руки в замок за спиною і допомагайте підняти ними корпус. Витягайте Ноги на ширину плечей, область між лопаток втягніть, вагу тіла перенесіть на плечі. Щоб вийти, відведіть прямі ноги назад за голову, прийнявши позу плуга. Руки витягніть уздовж тулуба. Плавно опустіть спину вниз, відчуваючи кожен хребець, не відривайте від підлоги потилицю і плечі. Одночасно з цим повертайте ноги вперед. Сядьте і прийміть іншу позу.

Частина третя комплексу проти варикозу

Не виходячи з пози берізки, якою закінчується друга частина комплексу, виконайте уддияна-бандху — втягніть живіт всередину і вгору, під ребра. Потім мула-бандху — втягніть м’язи тазового дна. У такому положенні залишайтеся настільки довго, наскільки вам це комфортно.

Упражнения против варикозного расширения вен

Наступні вправи — уддияна-бандха і мула-бандха — виконуються в позі метелики лежачи. На цьому комплекс закінчується.

Упражнения против варикозного расширения вен

Уроки йоги онлайн

«Йогалатес» і «Пілатес» Оленою Мордовиной у фітнес-відеотеки клубу «ЖИВИ!»