Від «чебурашки» до подіуму: історія хутра без жертв — Стиль життя —

0От «чебурашки» до подиума: история меха без жертв - Стиль жизни - Марія Кошкинафото матеріали прес-служб

Штучне хутро з’явився після Другої світової війни, тому що в той час було неможливо дозволити собі тварини хутра. Люди займалися виживанням і відновленням своїх міст. Перед модницями того часу взагалі не стояли питання, що надіти. Штучні шуби носили зі шпильками і пуховими хустками на головах. Хутро того часу виконував функцію зігріваючого елемента і про красу радянські дизайнери думали в останню чергу, тому моделі були важкі і одноманітні, без зайвих деталей і прикрас. Саме тоді в ужиток увійшло слово «чебурашка», тобто річ, яка виглядає як м’яка іграшка. У СРСР в 60-х роках настала відлига, і стиляги шили собі шуби самі, намагаючись максимально підігнати їх під фото з журналів. У моді був леопардовий принт і величезні шапки. Хутровий бізнес майже відсутній. Дорогі хутра тварини могли собі дозволити тільки дуже багаті люди. Їх соромилися носити, тому що це приковувало погляди і викликала масу обговорень: вирядилась, «грошей кури не клюють» і так далі.

От «чебурашки» до подиума: история меха без жертв - Стиль жизни - Штучне хутро виглядає, як натуральныйфото матеріали прес-служб Тренд на штучне хутро міг отримати подальший розвиток, але саме в 70-х роках по всьому світу почали з’являтися тварини ферми, на яких спеціально вирощували цінних хутрових звірів. Для подальшого вбивства та отримання хутра. І почався бум на шуби. Кожна поважаюча себе мешканка Радянського Союзу мала в шафі каракулеву і норкову шубу. Для бідних шили моделі з собачої шерсті або ондатри. Вся ця радянська краса супроводжувалася великими песцовыми шапками і шпильками. Жінки обожнювали свої шуби і копіювали образи світових зірок, а також перших леді держави. Далі більше. У 80-х роках в моду увійшли шуби в підлогу. Вони коштували дорого, тому що для їх виробництва доводилося знищувати величезну кількість звірів. На подіумах хизувалися моделі з величезними хутряними шлейфами. Що ж робили ті, хто не міг дозволити собі шикарні дизайнерські вбрання. Шили їх самі. Купували штучне хутро, виписували журнали і вдома під покровом ночі шили. Це, звичайно, не завжди були вдалі експерименти, але саме тоді виникли перші спроби створення экошуб. На початку 90-х років світ заговорив про екологію і порятунку тварин. Масштаби виробництва тваринного хутра досягли таких розмірів, що під загрозою опинилися цілі види хутрових звірів. Величезну популярність отримала організація Greenpeace, активісти якої ходили на тижні мод у Парижі, Лондоні і Нью-Йорку і поливали нещасних власниць тваринного хутра фарбою і варенням. Наприкінці XX століття людство усвідомило, що якщо рухатися далі такими ж темпами, на Землі не залишиться жодного хутрового звіра.

От «чебурашки» до подиума: история меха без жертв - Стиль жизни - Такі шуби теплі і модныефото матеріали прес-служб Популярність того чи іншого тренду починається на подіумах і в відомих будинках моди. Одними з перших у 2006 році стали Vivienne Westwood, які повністю відмовилася від тварини хутра. За ними з початку 2010-х років цю тенденцію підхопили Ralph Lauren, Armani, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Stella McCartney, а багато дизайнери стали членами популярної організації Fur Free Alliance, мета якої — зупинити невиправдану (так, саме «невиправдану») жорстокість по відношенню до тварин у всьому світі. Коли в 2017 році до руху приєдналися Gucci, світ усвідомив, що назад дороги немає, адже бренд, який багато років шив кращі хутряні манто в світі, заявив про те, що тепер буде використовувати тільки экомех. В Росії один за іншим дизайнери почали підхоплювати модну тенденцію і пробувати шити моделі з штучних матеріалів. Але проблема була в тому, що в той час білоруський хутро сильно відрізнявся від, наприклад, французького. І перші моделі були не завжди красивими і витонченими. Плюс було видно, що це шуба з штучного хутра.

От «чебурашки» до подиума: история меха без жертв - Стиль жизни - Навіть Собчак перейшла на штучний мехinstagram.com В головах росіянок ще довгі роки сидів стереотип про те, що натуральна норкова шуба — це дорого й багато. Причиною цього стали важкі часи, коли дістати хорошу і красиву одяг було просто неможливо. І як тільки відкрилася завіса, в країну хлинули шуби на будь-який смак. Поки весь світ плавно переходив на штучні матеріали, у нас хутро було в самому тренді. Але з 2011 року в світі з’явилися технології, які вивели штучне хутро на новий рівень. Французька компанія Tissavel на виробництві DONGLIM її лідер. Штучні хутра більш м’які і гладкі, вони легко переносять перепади температур і вологість. У штучній шубі не страшно потрапити під крижаний дощ. Хутра навіть можна прати. І все це за дуже демократичною ціною пуховика. Сьогодні дизайнери вдосталь експериментують. У моді знову шуби оверсайз, які вкривають свою власницю з ніг до голови. Ви тільки уявіть, скільки б тварин пішло на виробництво одного такого виробу? Штучні матеріали дозволяють експериментувати з кольором, фактурою і текстурами. Дизайнери одягають хутро в поліетиленові пакети, нашивають аплікації, малюють фрески і пришивають дорогоцінні камені. Экошубы раптом стали палітрою для самовираження. І тепер модниці не прагнуть придбати шубу під норку або ламу». Їм цікаво носити виріб, який виглядає як штучне. Тим самим жінка може висловити свою позицію, заявити, що вона проти вбивства тварин заради миттєвої краси. Ну і про красу. Звичайно, экошубы останнього покоління вражають своєю витонченістю і «багатством». Французький экомех Tissavel дозволяє створити моделі, гідні червоної килимової доріжки. Жінки в них відчувають себе королевами. Нарешті экомех перестали асоціювати з чебурашками.

От «чебурашки» до подиума: история меха без жертв - Стиль жизни - Полюбила кольорові шубки і Валерияinstagram.com до Речі, в молодіжній моді останніх років тренд на «чебурашок» набирає обертів. В тренді шубки нереальних відтінків, схожі на плюшевих ведмедів. Ну і останній аргумент любителів натурального хутра — його морозостійкість, був зруйнований сучасними технологіями. Сьогодні экошубы можна носити велику частину року, тому що в них використовується утеплювач, який не суттєво зменшує пластичність виробів. Взимку це тепло і затишно, а в міжсезоння досить відстебнути підкладку і носити шубку як хутряне пальто.Що чекає экомех в майбутньому? Однозначно, цей тренд буде розвиватися. Сьогодні все більше дизайнерів говорять про вторинній переробці і безотходном виробництві экошуб. З обрізків матеріалів роблять стильні аксесуари: снуди, взуття, сумки, рукавички і шапки. Экомех можна переробляти матеріал, які в подальшому використовується для утеплення будівельних споруд. І, найголовніше, етичність сьогодні — це не данина моді, а спосіб життя. Захист природи для сучасної жінки — це нормальне природне ставлення до навколишнього світу. У найближчі 10 років экомех стане повсякденним матеріалом, здатним задовольнити будь-які побажання: від текстури хутра до забарвлень і незвичайних поєднань. Конвеєр запущений і, можливо, шуби з хутра тварин скоро ми зможемо побачити тільки на картинці. Принаймні, більшість дизайнерів саме про це заявляють. А екологічні і безпечні матеріали стануть новою віхою в історії моди.