Варіанти отримання додаткової енергії, які позбавлять від кавової залежності

Варианты получения дополнительной энергии, которые избавят от кофейной зависимости

Недолік енергії і швидка стомлюваність – це проблема багатьох сучасних людей. Звичайно ж, більшість з нас вживає багато кави, щоб хоч якось підбадьоритися. Але це не найкраща ідея, оскільки зловживання цим напоєм може призвести до серйозних порушень в роботі організму. Видання Huffingtonpost запропонувало кілька ефективних способів енергетичної підзарядки, які позбавлять вас від кофеїнової залежності.

1. Ретельно жуйте їжу

Добре подрібнена їжа набагато швидше перетравлюється. Це дозволяє організму отримувати більше поживних речовин із звичайних продуктів. Також врахуйте, що сам процес травлення досить енергозатратний, тому його варто максимально спростити. Дієтологи рекомендують здійснювати не менше 25 жувальних рухів.

Варианты получения дополнительной энергии, которые избавят от кофейной зависимости

2. Пийте кави частіше, але меншими порціями

Звичайно, ми не закликаємо повністю відмовлятися від кофеїну. У невеликих кількостях він корисний для здоров’я. Кращий варіант – готувати невеликі порції кави протягом усього робочого дня. Це забезпечить вас енергією, але не призведе до збоїв у роботі організму.

3. Більше рухайтеся

Якщо ви втомилися, то вийдіть на вулицю і прогуляйтеся, зробивши близько 250 кроків. Так, це звучить суперечливо, але фізична активність дійсно здатна зарядити вас енергією. Весь секрет поліпшення кровообігу.

Варианты получения дополнительной энергии, которые избавят от кофейной зависимости

4. Виконуйте дихальні вправи

Дуже часто підвищена стомлюваність пов’язана з кисневим голодуванням. Справа в тому, що більшість людей звикли дихати поверхнево, особливо ті, хто рідко займається спортом. Спробуйте виконати просту вправу. Зробіть 3 глибоких вдихи носом, а потім видихніть ротом. Повторіть кілька разів.

5. Вживайте більше клітковини

Основну порцію енергії ми отримуємо з білків і складних вуглеводів, але не варто ігнорувати клітковину. Справа в тому, що вона перетравлюється значно довше, тому забезпечує енергетичну підживлення на протязі довгого часу.

Варианты получения дополнительной энергии, которые избавят от кофейной зависимости

6. Пийте багато води

Зневоднення призводить до падіння кров’яного тиску, що також провокує швидку стомлюваність. Перевірка кольору сечі – це найкращий спосіб дізнатися подробиці про гідратації свого організму. Світлий солом’яний відтінок говорить про те, що ваш організм не відчуває дефіциту рідини.

7. Згадайте про хороше

У швидкій стомлюваності можуть бути і психологічні причини. Справа в тому, що більшість людей мислить негативно. Спробуйте записати на листку паперу 3 позитивні речі, які сталися з вами на протязі дня. Це проста вправа зробить вас більш продуктивними і стресостійкими.

Читайте також 10 щоденних звичок, які допоможуть радіти життю