Важливі моменти, які варто враховувати в басейні

Важные моменты, которые стоит учитывать в бассейне

Тим, кому не пощастило відпочити біля моря, басейн у місті залишається єдиним рішенням, який принесе полегшення від спеки. Щороку сотні тисяч людей проводять там частину літа, але варто враховувати і деякі фактори безпеки в басейнах, щоб уникнути проблем зі здоров’ям.

Італійська газета La Repubblica ділитися важливими моментами, які варто враховувати при відвідуванні басейну.

Важные моменты, которые стоит учитывать в бассейне

«Безпека в басейні — перше на що варто звернути увагу», — пояснює педіатр Італо Фарнетани, професор Вільного університету гуманітарних наук і технологій Мальти. — «Всесвітня організація охорони здоров’я ще в 2006 році випустила керівні принципи, які діють сьогодні, які визначають ризики в трьох категоріях: фізичному, мікробіологічному і хімічному. Що стосується фізичних ризиків, то найбільш частим є те, що дитина сковзається і травмує себе. Це, як правило, легкі рани, які не вимагають швів, але вони повинні оцінюватися лікарем».

Також актуальна проблема зараження. «Зіткнення з ризиком дуже низька, — каже він, — перш за все тому, що вакцинація проти правця є обов’язковою, а потім тому, що правцева бактерія передається з дуже глибокими ранами, але мікробіологічні ризики можуть бути пов’язані з шлунково-кишковими інфекціями і зовнішнім отитом, викликаними забрудненою водою, однак сучасні системи дезінфекції роблять воду безпечною».

Хлорування

«Хімічний ризик — це той, який обов’язково потрібно враховувати. З великою температурою води існує ризик подразнення шкіри і очей, — додає експерт. — Потім є недооцінений аспект: перед входом в басейн більшість людей приймає тільки короткий душ, а потрібно ретельно митися, щоб змити всі крему, які ми зазвичай використовуємо (зволожуючі засоби, крем від засмаги, макіяж, тощо). Всі вони у воді розчиняються і можуть викликати роздратування. Навіть коли ми вилазимо з басейну, ми повинні добре вимивати тіло та волосся».

Важные моменты, которые стоит учитывать в бассейне

Очі

Важливе значення має також гігієна очей: «В якості профілактики було б доцільно використовувати краплі штучних сліз, щоб очистити очі від хімічних речовин, які можуть бути шкідливими». Дерматолог Андреа Диоциаути, відповідальна за дерматоз UOS Complex і генодерматоз в дитячій лікарні Bambino Ges Hospital в Римі, підкреслює важливість душа і антисептичних засобів до шкіри. Щоб уникнути неприємних бородавок, дерматолог радить дітям носити «тапочки» або силіконові шльопанці.

Шкіра

Основні небезпеки для шкіри маленьких дітей викликані безпосереднім контактом один з одним і можуть включати різні інфекції і роздратування. Дерматолог радить підійти до питання басейну розумно і водити дітей в дитячі басейни, де можуть контролювати всі маленькі неприємності.

Читайте також Мудрі поради абсолютно для всіх батьків