У лікарнях Великобританії почалися дослідження препарату, який може зупинити розмноження коронавірусу

Випробування інноваційного засоби лікування COVID-19 з використанням моноклональних антитіл почнуться в лікарнях Великобританії. Моноклональні антитіла виробляються імунною системою у відповідь на патогени в організмі. Препарат спеціально розроблений для боротьби з новим коронавірусом.

Імунна система виробляє безліч антитіл у відповідь на атаку патогена, але тільки деякі з них здатні блокувати його, не дозволяючи йому проникнути в клітину і відтворити себе. Ефективне антитіло – це антитіло, яке прикріплюється до вірусу в певній гарячій точці. У разі SARS -CoV-2 ця «чутлива» точка знаходиться на так званому шипі, тобто шипи коронавірусу, зроблені з білка, який допомагає йому проникати глибоко в клітини.

Кращі антитіла називаються нейтралізуючими. У разі коронавірусу антитіла повинні прикріплятися до білка шипа, і вони тим ефективніше, чим більше вони до нього прилипають. Робота дослідників полягала в пошуку найбільш ефективних нейтралізують антитіл в крові з подальшим виділенням їх з плазми і розмноженням. Потім відібрані антитіла були належним чином розроблені і вироблені в величезних кількостях.

Моноклональну терапію випробують в Великобританії

Скоро близько 2000 пацієнтів в британських лікарнях отримають експериментальну терапію моноклональними антитілами в дослідженні RECOVERY, одному з найбільших рандомізованих клінічних випробувань в світі з пошуку і тестування різних методів лікування COVID-19. Британці вже досягли певних успіхів на цьому терені. Серед іншого, вони довели, що ні стероїдний препарат дексаметазон рятує життя тяжкохворим людям з COVID-19. Тепер, в свою чергу, вони хочуть перевірити шанси вилікувати інфекцію, ввівши пацієнтам «коктейль» з моноклональних антитіл, вироблений біотехнологічної компанією Regenenon. Препарат називається REGN-COV2 і складається з двох антитіл під кодовими назвами REGN10933 і REGN10987. Регененон вибрав суміш цих двох моноклональних антитіл для клінічних випробувань, тому що вони прикріплюються до коронавірус в двох різних місцях. Ідея полягає в тому, щоб препарат працював навіть при мутації коронавируса.

У нас є вагомі підстави вважати, що цей вид лікування пацієнтів з COVID-19 може бути ефективним. Його завдання – не дати вірусу розмножуватися і завдати шкоди організму і тим самим поліпшити виживання найбільш важко хворих.

– розповів BBC News проф. Мартін Ландрі з Оксфордського університету, який є координатором дослідження.

Тепер, протягом декількох тижнів, препарат будуть вводити пацієнтам з COVID-19, а ефекти лікування будуть порівнюватися з ефектами стандартного лікування в контрольній групі. Вчені шукають відповіді на питання, чи працює такий «коктейль» з антитіл, на якій стадії захворювання він найбільш ефективний, як на нього реагують люди похилого віку і молоді пацієнти.

Крім того, як заявляють дослідники, терапію моноклональними антитілами будуть порівнювати з терапією плазмою видужуючих. Зараз також проходять клінічні випробування цього методу лікування COVID-19, і він забезпечує пацієнтів плазмою крові, отриманої від людей, які перенесли інфекцію SARS-CoV-2.

Чи будуть потрібні ліки від COVID-19 після винаходу вакцини?

Моноклональні антитіла використовуються як ліки з 1980-х років для лікування раку та багатьох інших захворювань. Також є спроби лікувати інфекцію Ебола таким способом.

Дослідники, опитані BBC News, вважають, що навіть якщо ми знайдемо ефективну вакцину від COVID-19, ліки від цієї хвороби все одно будуть необхідні, тому що, ймовірно, не всі будуть вакциновані хоча б за станом здоров’я, або імунна система деяких людей може не реагувати на вакцину.

Якщо REGN-COV2 виявиться безпечним і ефективним у клінічних випробуваннях і отримає відповідні дозволи регулюючих органів, Regeneron буде використовувати і поширювати його в Сполучених Штатах, в той час як Roche, з якої Regeneron підписала угоду про співпрацю, буде використовувати і поширювати препарат за межами СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ.

Позначки:

Читайте також

Набряк і біль в яєчках можуть бути симптомами COVID-19

Лікарі попереджають, що одним із симптомів COVID-19 може бути набряк яєчок. П'ять лікарів опублікували статтю в Американському журналі екстреної медицини, що описує випадок пацієнта, у якого виник набряк яєчок...

Кашель як симптом COVID-19: як відрізнити сухий кашель від вологого?

Коронавірус SARS-CoV-2 заражає COVID-19. Захворювання може проявлятися по-різному, але найбільш частими симптомами є лихоманка, задишка і сухий кашель, який з часом може переходити у вологий кашель. Однак багатьом людям...

Вчені шукають вакцини від 3 інфекційних захворювань, крім COVID-19

Вчені всього світу шукають вакцину для захисту від SARS-CoV-2, вірусу, що викликає COVID-19. Хоча дивно, що вся увага прикута до цієї гонки вакцин, але COVID-19 - не єдине захворювання, від якого вчені в даний час...

COVID-19: вакцини недостатньо, щоб зупинити пандемію

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я заявив, що вакцина сама по собі не зупинить пандемію коронавірусу.«Вакцина доповнить інші наявні у нас інструменти, а не замінить їх», - сказав генеральний директор...

Експерт ВООЗ: якби ми всі були в масках, ізоляція не знадобилася б

Чи можна уникнути повного локдауна? За словами експерта ВООЗ, так, якщо ми дотримуємося обмеження і закриваємо рот і ніс. На жаль, в Європі тільки 60-70% людей дотримуються цих рекомендацій.Якщо 95% людей закривали б...