Тривалий COVID-19: симптоми інфекції не проходять місяцями і лікарі не знають, чому це відбувається

Все більше і більше людей говорять, що їх охопив так званий «Затяжний COVID» – явище, яке навіть отримало групу підтримки в соцмережах. Є люди, які відчувають наслідки коронавірусної інфекції не тижнями, а місяцями.

Невідомо, чому від COVID так складно позбутися

Легка форма COVID-19 зазвичай проходить приблизно через два тижні. Людина приходить в норму і забуває про хвороби. Багато людей навіть не знають, чи дійсно вони захворіли, тому що зробити аналізи непросто, якщо ви не госпіталізовані. Серйозніші випадки захворювання означають період одужання близько шести тижнів. Однак у міру поширення пандемії все більше і більше людей повідомляють, що їх симптоми тривають набагато довше, ніж вони і їхні лікарі чекали. Цьому питанню була присвячена стаття медичної служби «Medical News Today» (MNT), яка цитувала безліч висловлювань людей, які постраждали від синдрому «тривалого COVID».

Симптоми включають стійку втому, постійний кашель, стійку лихоманку, головний біль і втрату нюху і смаку. Згідно з даними, отриманими завдяки додатку «Дослідження симптомів COVID», кожна десята людина відчуває симптоми хвороби через три тижні після одужання.

Проф. Тім Спектор, епідеміолог Королівського коледжу Лондона, в інтерв’ю репортерові MNT зазначає, що «тривалі» симптоми COVID-19 варіюються від людини до людини. Наприклад, деякі люди тривалий час відчувають задишку і стомлюваність, деякі відчувають тільки втрату смаку і запаху, а деякі не можуть позбутися від постійного кашлю навіть через два місяці після виписки з лікарні.

Практично всі, хто перехворів COVID-19, в першу чергу скаржаться на втому. Експерти вважають, що це може бути ознакою стану, званого поствірусний синдром. Однак невідомо, звідки взявся цей стан хронічної втоми.

– Незрозуміло, чому люди так довго страждають. Ми тільки вивчаємо, як це може мати відношення до маси тіла (ІМТ), віку, статі, етнічної приналежності», – сказав проф. Спектор.

Групи підтримки жертв «затяжного COVID»

Люди, які відчувають довгострокові симптоми після зараження коронавірусом, створили групи підтримки в соціальних мережах, де вони діляться своїм досвідом. Деякі з цих груп навіть перевищують 20 000 осіб учасників.

Серед них багато людей, які не пройшли тестування на вірус. Вони не змогли отримати доступ до тестів, тому що у них були легкі або незвичайні симптоми. Проте, навколо них були інфіковані люди, тому вони припускають, що вони теж заразилися

«Симптоми зберігаються досить довго, щоб ефективно отруїти ваше життя», – сказав один з членів групи підтримки репортерові MNT. – Через чотири місяці після зараження у мене все ще температура, і я не можу працювати. Чоловікові важко працювати навіть по годині в день. Ми все ще відчуваємо себе виснаженими.

Ні вчені, ні лікарі не знають, що таке «затяжний COVID» і як його лікувати. В результаті багато людей залишаються без медичної допомоги.

Тривале захворювання може бути надзвичайно шкідливим для вашого психічного здоров’я, викликаючи різні страхи, відчуття тривоги і навіть – в деяких випадках – депресію – каже проф. Спектор.

Читайте також

Кава знижує ризик раку печінки

Якби кожен пив по дві чашки кави в день, в світі було б на тисячі менше випадків раку печінки, стверджують австралійські вчені. «Ми рекомендували каву в піраміді здорового харчування і фізичної активності для...

Синдром понеділка – як подолати недільний страх перед наступаючим робочим тижнем

Вам не потрібно знати, що є щось на зразок синдрому понеділка, щоб випробувати страх понеділка і початку нового тижня. Цей страх може з'явитися на початку недільного ранку, тому що виявляється, що з кожною миттю і з...

Діоксид сірки в сухофруктах – це шкідливо?

Чи впливає діоксид сірки, що міститься в сухофруктах, на наше здоров'я? Чи можна їсти сухофрукти без обмежень?Дуже популярна рекомендація дієтологів замінити солодощі сухофруктами. Це пов'язано з тим, що...

Бавовняна олія – ​​властивості і застосування

Бавовняна олія широко використовується в косметиці. Прекрасно зволожує шкіру і волосся. Однак не всім буде корисно використовувати бавовняне масло. Подивіться, кому слід купувати бавовняне масло!...

Біль у шиї після пробудження – як позбутися цієї недуги?

Сильний біль в шиї відразу після пробудження, проблеми з поворотом голови - майже у всіх нас раніше була така недуга. Які причини цього стану і як полегшити біль? Якщо ви прокинулися і відчуваєте сильний...