Три фази відновлення після розриву відносин, які рекомендує психолог

Три фазы восстановления после разрыва отношений, которые рекомендует психолог

Для психічного здоров’я втрата кохання, розлучення або розставання – серйозне випробування. Таке може на довгі роки притупити почуття і пофарбувати життя в сірий колір.

Психолог Ольга Даніліна розповіла MarieClaire про трьох фазах психологічного відновлення, які допоможуть впоратися з трагедією розставання, втратою або зрадою коханого.

1. Фаза ревізії

Три фазы восстановления после разрыва отношений, которые рекомендует психолог

Знаменитий Зіґмунд Фрейд колись писав, що головне «відірвати психічну енергію від коханого, але тепер втраченого об’єкта». Щоб виринути з моря горя, потрібно для початку віддатися хвилі. Не стримувати себе, дозволити погорювати, згадуючи все радісне і найкраще, що пов’язано з втратою людиною, згадувати і незакінчена – непроговоренные образи, неизжитое почуття провини, незакінчені спільні плани.

2. Фаза утилізації

Три фазы восстановления после разрыва отношений, которые рекомендует психолог

В той момент, коли 1-я гострота втрати схлине, спробуйте різко, безжально звільнитися від усіх речей та фотографій екс-партнера (краще, якщо ви просто повернете йому назад!), заборонити собі заходити на його сторінки в соцмережах, дзвонити спільним знайомим, щоб дізнатися якусь інформацію. Це, безсумнівно, піде якийсь час. Коли ви перестанете стикатися з матеріальними носіями пам’яті про колишнього чоловіка, то будете готові до звільнення.

3. Фаза сепарації

Три фазы восстановления после разрыва отношений, которые рекомендует психолог

Фахівці називають 3-ю фазу звільнення фінальної сепарацією, поділом. У вашій пам’яті немов починають текти 2 потоку життя – сьогоднішній і минулого. У якийсь момент ви раптом виявляєте, що здатні без болю озиратися назад, не відчуваючи гніву і образи. Ви відчуваєте себе спостерігачем, перед яким ріка пам’яті виносить на берег спогади про вчорашній.

Психологи рекомендують не намагатися відразу ж після важкого розставання побудувати нові відносини, зробити партнера «ліками» від душевного болю. З досвіду консультування можу сказати, що нічого доброго з таких відносин не виходить. Краще дати своїй душі відпочити, переосмислити гіркий досвід, стати сильніше. Для цього потрібно час. У кожного свій відлік – кому-то знадобиться кілька місяців, кому-то рік.

Читайте також 10 ознак свідомої відмови від щастя