Тест, який дозволяє перевірити, чи є у вас ризик сліпоти

Тест Амслера, який протягом декількох десятиліть вважався одним з найпростіших методів самообстеження, може допомогти вам дізнатися, чи правильно працюють ваші очі, навіть до того, як ви звернетеся до офтальмолога.

Швейцарський офтальмолог Марк Амслер – автор тесту, який зазвичай використовується в офтальмології для оцінки зору в так званій фовеальній сітківці.

До того, як в офтальмологічних кабінетах з’явилося спеціалізоване обладнання, яке допомагало визначати стан наших очей з комп’ютерною точністю, одним з найпростіших методів, за допомогою якого можна було визначити, чи немає порушень в очах, була ЧОРНА КРАПКА в центрі сітки доктора Амслера.

Офтальмолог створив квадрат зі стороною 10 см, розділений лініями, пересіченими через кожні пів сантиметра. Кожен квадрат, сформований таким чином, відповідав за кут огляду в один градус. У центрі сітки є одна чітка точка, на якій пацієнтові слід зосередитися.

Чорні плями, скотоми і спотворення, що з’являються перед очима пацієнтів після фокусування їх погляду на обраному елементі сітки, вказують на дегенеративні зміни жовтої плями. 

Сьогодні тест Амслера можна рекомендувати для самостійного обстеження. Варто пам’ятати, що наші очі постійно змінюються, у з’язку з процесом старіння, тому єдиний спосіб виявити тривожні зміни – їх часте обстеження.

тест Амслера

  1. Подивіться на сітку з відстані 30 см.
  2. Якщо ви носите окуляри – надіньте їх і проведіть тест в них.
  3. Закрийте одне око, а друге сфокусуйте на центрі сітки.
  4. Зосередьтеся на чорній крапці в центрі сітки.
  5. Оцініть, чи всі лінії, які ви бачите, прямі, а квадрати однакового розміру.

Не забудьте зробити тест для кожного ока окремо!
Якщо через мить погляду на сітку Амслера ви побачите зображення, подібне до наведеного нижче – обов’язково зверніться до офтальмолога!

Сітка Амслера
в нормі
Сітка Амслера при патології
центральної зони сітківки

Позначки:

Читайте також

Як пандемія впливає на наш зір

Пандемія, віддалена робота, карантин, коронавірус - проблеми, які давно увійшли в наше життя. Ми боїмося за своє здоров'я і здоров'я наших близьких. Нас турбує фінансове становище і перспектива втратити роботу. Такий...

Кон’юнктивіт: бактеріальний, вірусний, алергічний. Які симптоми кон’юнктивіту?

Кон'юнктивіт - поширене захворювання. Зустрічається як у дітей, так і у дорослих будь-якого віку. Існує безліч причин кон'юнктивіту, але найбільш поширеними є бактерії, алергени і віруси. Пацієнти з кон'юнктивітом...