Техніка масажу стоп при плоскостопості в домашніх умовах

Техника массажа стоп при плоскостопии в домашних условиях

Ноги – важлива частина нашого тіла. З-за зміни форми стопи ходити, бігти і навіть сидіти може бути боляче. Якщо ви страждаєте від плоскостопості, або його має ваша дитина, пропонуємо робити профілактику і корекцію за допомогою масажу. За короткий термін ви зможете поліпшити кровообіг, зняти затискачі, позбутися втоми і не тільки.

Поперечна плоскостопість розвивається після 35 років, поздовжня патологія виникає у представниць жіночої статі (16-25 років).

Ігнорування проблеми і відкладання лікування може призвести до негативних наслідків і проблем зі здоров’ям.

Кілька правил масажу:

Техника массажа стоп при плоскостопии в домашних условиях

  • Якщо ви хочете зробити масаж стопи, починайте рухатися від пальців до п’яти.
  • Перед масажем потрібно розігріти тіло: робіть прості руху від пальців до щиколоток. Ці погладжування розслаблять і вас, і ваше тіло.
  • Якщо ви хочете зняти біль, розтирайте шкіру, погладжуйте її, похлопывайте. Також допоможуть легкі удари.
  • При плоскостопості важливо обробляти задню частину гомілки, а також попереково-крижовий відділ.
  • Робіть масаж через день. Процедури варто проводити як мінімум 15 разів для отримання результату.
  • Ефективність масажу підвищує використання таких пристроїв, як м’яч, масажер або килимок.

Масаж для дорослих

Техника массажа стоп при плоскостопии в домашних условиях

Для початку потрібно упертися однією ногою на край стільця. Візьміть в праву руку мізинець, а в другу – безіменний палець. Почніть тягнути мізинець. Опустіть вниз безіменний. Зробіть 10 повторень для кожного пальця. Притисніть долоню до п’яти, утримуючи її. Потім візьміть пальці ноги і почніть розтягувати їх. Потім опустіть їх. Продовжуйте розтягувати (10 разів) і опускати (10 разів).

Почніть робити плавне розтирання стопи, гомілки і пальці, переходячи до п’яти. Робіть погладжування щиколотки, дійшовши до колін. Рухи повинні бути інтенсивними. Продовжуйте робити погладжування в області колін, поступово переходячи до стегон. Для завершення сеансу зробіть погладжування стопи, піднімаючись до паху. Виконайте це 10 разів. Масаж однієї ноги ми завершили, тепер зробіть те ж саме з іншою ногою.

Масаж для дітей

Батькам варто з самого народження дитини стежити за його ніжками, адже плоскостопість може виникнути з різних причин. До них відносяться: спадковість, незручне взуття, проблеми зі здоров’ям (рахіт, проблеми з м’язово-зв’язковим апаратом, недорозвинення стоп, гомілок і т. д.)

Не всі знають, але плоскостопість призводить до проблем з поставою та опорно-руховим апаратом. Тому, окрім масажу ніг, потрібно також робити масаж спини.

Пропонуємо скористатися наступною методикою масажу, який проводить професіонал:

Читайте також Топ-5 кросівок для бігунів з плоскостопістю