Сучасні дитячі вірші, які можна почитати дитині

Современные детские стихи, которые можно почитать малышу

Багато молоді батьки обіцяють собі і оточуючим, що їх дитина буде вихований за новим методикам, зросте на найважливіших літературних творах, буде володіти ідеальним музичним смаком. Але рано чи пізно приходить усвідомлення: малюк ще не в змозі зрозуміти філософські думки Льва Толстого, йому простіше сприйняти коротенькі віршики, а рима і ритм віршів чудово розвивають комунікативні навички.

Що ж можна запропонувати батькам, крім старих добрих народних забавлянок і радянської поезії для дітей? Звичайно ж, скоріше знайомитися з новими виданнями та сучасними поетами. Нова дитяча поезія відрізняється легким інтуїтивним гумором, правильної промовою, легкої запоминаемостью. До того ж, нові книжки чудово ілюстровані, що не може не радувати око.

Современные детские стихи, которые можно почитать малышу

Анастасія Орлова

Поетеса, мати двох синів пише вірші для дітей, що відрізняються особливим теплом і дружелюбністю. Деякі твори є і в прозі, і навіть вони яскраво відображають особистість автора-поетеси. Для малюків знадобляться книжки «Яблучка-п’яти» і яскраві картонки із серії «Світ великий-великий». Ну а для діток постарше — «Маленький-маленький вітер» і «Сонна книжка».

Галка
По доріжці,
По стежині
Галя йшла
Перевальцем.
А коли
Злетіла галка,
Перетворилася
У галочку!

Михайло Яснов

Збірники серії «Бібліотека Михайла Яснова» досить популярні, і відмінно знайомлять з багатьма сучасними поетами. Сам же Яснов у своїх віршах дивиться на світ очима дитини, якому все цікаво і дивно, все потрібно випробувати на смак.

Ведмедик у вулик вліз, і ось —
з лапи капає солодкий мед.
Їжак над ним сміятися почав:
Ведмежа насвинячил!
— Що за жарти? — той відповів,
— Я — ведмідь! Я намедведил!

Современные детские стихи, которые можно почитать малышу

Сергій Махотін

Цей чудовий поет і письменник тепло і проникливо пише дитячі казки. Особливо мила історія про маленьке ведмежа, який вирішив стати великим «Я сам». При цьому, вірші не тільки легко сприймаються, але і володіють виховним ефектом.

Сам приготувати сніданок
Сьогодні я вирішив
На хліб духмяний олія
Намазати поспішив.
Так здрастуйте какао,
І мед, і круасан!
Чудовий смачний сніданок!
Його я зробив САМ!

Маша Рупасова

Зворушливі вірші Марії Рупасовой запам’ятовуються з перших рядків. Деякі вірші написані від імені мами, відображаючи всепроникну ніжність і любов до малюка. Інші ж – від особи дитини, що розгортають перед нами світ нового маленької людини. Збірка віршів «Їде мамин чоловічок» — про перший рік життя малюка. Далі – вже серйозніше: збірник «Всі в сад» і «Йшов по місту Місяць».

Пасочки, ні, не вічні. Поплач, дорогий, звичайно.
Поплач, дорогою, над ними. – А мама тебе обійме.
Поплакав. Суворий. Спокійний. Підтягує носочок.
Іди, самотній воїн. Іди, підкорюй пісочок.

Современные детские стихи, которые можно почитать малышу

Іноземні автори

Якщо вже дивитися ширше, то чому б не звернути увагу на зарубіжних поетів? Джулія Дональдсон («Равлик і кіт», «Груффало»), Андреа Беті, Пітер Бентлі («Принц і свинтус»). І не варто забувати про улюблене з дитинства Вінні-Пуха (Алан Мілн, «Крістофер Робін і все-все-все. Збірка віршів») та інших героїв дитячий книг.

Читання з дітьми має бути справжнім задоволенням і для батьків, і для дитини, адже для перших – це момент єднання з малюком, а для нього самого – формування смаку до літератури, ритміки і навичок спілкування.

Читайте також 7 практичних порад, які допоможуть знайти порозуміння з дитиною