Симптоми грипу: від слабкості до підвищення температури

Симптоми грипу досить серйозні: раптова слабкість, відчуття знесилення, болі в суглобах і м’язах, підвищення температури. Пізніше зазвичай з’являється біль в горлі, кашель і діарея. При появі симптомів грипу рекомендується залишатися вдома, відпочивати і не наражати інших людей на контакт з вірусом.

Грип – гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом грипу. Вірусна інфекція передається повітряно-крапельним шляхом і навіть при контакті із зараженою поверхнею. Віруси грипу атакують клітини респіраторного епітелію, в яких вони розмножуються, і в результаті викликають некроз цих клітин, відкриваючи шлях для бактеріальних патогенів.

Інкубаційний період захворювання – час від вірусної інфекції до появи симптомів, становить 1-4 дня. Однак людина, інфікована вірусом, може становити загрозу для оточуючих ще до появи симптомів грипу. Дорослі можуть бути заразними протягом 5-7 днів після появи симптомів, а діти можуть бути заразними до 3 тижнів після появи симптомів.

Грип триває близько 7 днів, якщо не розвиваються ускладнення. Однак кашель і нездужання можуть зберігатися більше 2 тижнів.

Які симптоми грипу?

Грип виникає раптово. Іноді симптоми настільки серйозні, що буквально «збивають з ніг». Людина починає дуже погано себе почувати, з’являється слабкість, проблеми з концентрацією уваги.

Симптоми грипу:

  • висока температура;
  • сухий кашель;
  • головний біль;
  • озноб;
  • відсутність апетиту;
  • біль в м’язах і суглобах;
  • загальний занепад сил, стомлюваність, слабкість;
  • діарея (у деяких);
  • блювота – (зазвичай у дітей).

Перебіг грипу може бути різним. В основному це залежить від віку хворого і загального стану здоров’я (наприклад, супутніх захворювань). У літніх людей старше 65 років симптоми розвиваються не так раптово, як у молодих. Грип також більш серйозний, і з ним важче боротися. Грип небезпечний також для маленьких дітей і людей, які часто хворіють.

Як впоратися з симптомами грипу?

Грип – вірусне захворювання, тому для його лікування не застосовуються антибіотики, якщо тільки немає бактеріальної інфекції . Хвороба лікується симптоматично: жарознижувальними, протизапальними, протикашльовими засобами, ліками від болю в горлі. 

Попередження!  Зверніться до лікарні, якщо у вас виникнуть будь-які тривожні симптоми, такі як: утруднене дихання, погіршення самопочуття, сплутаність свідомості, делірій (марення), втрата свідомості, сильна м’язова слабкість, менше або зовсім немає сечі, ніж зазвичай, сухість у роті, дуже висока температура, сині плями на шкірі, кровохаркання або слина рожевого кольору.

Позначки:

Читайте також

Поствакцинальний імунітет до грипу зазвичай зберігається протягом шести місяців

Говорять, що вакцина проти грипу діє тільки три місяці. Це неправда! Достатній імунітет проти цього захворювання після вакцинації зберігається не менше шести місяців.В останні дні в ЗМІ з'явилися побоювання, що не...

Серйозні ускладнення грипу можуть вразити будь-кого. Як їм запобігти?

Ви вважаєте грип легким захворюванням? Ви не праві! Це гостре інфекційне захворювання, яке, якщо його не лікувати або лікувати неналежним чином, може привести до розвитку небезпечних для життя ускладнень. Особливо...

Вірус папіломи людини може бути небезпечним не тільки для жінок

Вірус папіломи людини (ВПЛ) зазвичай асоціюється з раком шийки матки, але всупереч загальноприйнятій думці, вірус ВПЛ може завдати шкоди не тільки представницям прекрасної статі. Все частіше він стає причиною раку і...

Хвороба, яка триває всього день. Що таке 24-годинний грип?

24-годинний грип називається гастроентеритом, захворюванням, відомим як шлунковий грип, дуже заразною кишковою інфекцією. Його симптоми включають водянистий пронос, спазми шлунку і блювоту.24-годинний грип...

Грип та ГРВІ: ознаки, симптоми, профілактика

Грип - на що звернути увагу?Найбільш болісно протікає саме грип-А-. Щороку вірус грипу мутує, проте і всесвітня фармакологія не стоїть на місці, саме з цієї причини лікарі наполягають на щорічній вакцинації...