Щоденні звички олімпійських чемпіонів, які варто перейняти

Ежедневные привычки олимпийских чемпионов, которые стоит перенять

Чи замислювалися ви, що роблять олімпійські чемпіони з дня в день? Як виглядає їх тренування? Адже у них є власні звички, які і роблять їх такими успішними у своєму виді спорту.

Редакція SUPER.UA хотіла б розповісти вам про секрети успіху дворазового олімпійського чемпіона і чотириразового чемпіона світу в бігу Хайле Гебреселассіє. Є у цього марафонця козирі в рукаві, які й вам допоможуть досягти вершин.

Звичка №1: Біжіть!

Ежедневные привычки олимпийских чемпионов, которые стоит перенять

«Я прокидаюся рано, в 5 ранку. Перше, що я роблю, це пробіжка. Лише потім я йду снідати. Я робив це ще тоді, коли був конкурентоспроможним спортсменом, і роблю це по сей день, коли вирішив «піти у відставку». Мої батьки фермери, так що я навчився у них працьовитості і став жайворонком. Після пробіжки ми снідаємо всією родиною. Біг – найкращий початок дня. Він робить мене бадьорим, енергійним, повним сил і бажання працювати».

Звичка №2: Завжди вчіться чомусь новому

Ежедневные привычки олимпийских чемпионов, которые стоит перенять

«Завдяки моїй професії я подорожував у різні країни, познайомився з багатьма людьми, більше дізнався про інших культурах, народи, що дозволило мені розширити свої погляди на світ і життя. Я багато чому навчився, спостерігав за іншими людьми і застосовував у своїй практиці найкраще, що побачив у них». Ніколи не варто думати, що ви вже все знаєте і вмієте. Вчіться в інших ставати краще.

Звичка №3: Працюйте з кращими і будьте «командним гравцем»

Ежедневные привычки олимпийских чемпионов, которые стоит перенять

«Бути кращим бігуном в світі – це не лише талант. Біг – це командний спорт, і я не міг би досягти вершин без моєї команди. Я міг вибрати собі оточення (менеджмер, медична підтримка, спонсор), і я їм пишався не тільки тому, що вони діяли в моїх інтересах, але й тому, що вони могли мені сказати правду в обличчя, а не те, що я побажав би почути.

Крім того, вони були професіоналами своєї справи: я завжди слухав їх і поважав їх думку. Така позиція допомагає мені і зараз, в моєму бізнесі. Я не можу все робити сам, я повинен довіряти людям, адже вони допоможуть мені розвиватися і поглянути на речі під іншим кутом».

Звичка №4: Не бійтеся стрибнути «вище голови»

Ежедневные привычки олимпийских чемпионов, которые стоит перенять

«Життя було б простіше, якби я продовжував займатися спортом, а не бізнесом. Але під лежачий камінь вода тече: якщо немає важкої роботи, не буде грошей, не буде віри в себе – не буде ніякого успіху. Моя спортивна кар’єра багато чому мене навчила. Хоча б тому, що не потрібно боятися ризикувати.

Будучи спортсменом, я ризикував і пробував щось нове, а це могло б і закінчитися провалом. Так само і в бізнесі: вам потрібно стрибнути через перешкоду, навіть не знаючи, що чекає вас попереду. Як колишній спортсмен, я швидко приймаю рішення. Це допомагає мені в теперішній життя: потрібно діяти без зволікання».

Звичка №5: Не забувайте про відпочинок

Ежедневные привычки олимпийских чемпионов, которые стоит перенять

«Я важко працюю, але ніколи не забуваю про те, що потрібно також і відпочивати. У спорті кожен тренер вчить тому, що вашому тілу потрібно відновитися, так що після тренування слід відпочити і набратися сил. Ваш розум також має потребу в розслабленні. Але, трохи відпочивши, повертайтеся до тренувань і знову біжіть».

  • Читайте також: Поради 5 олімпійських чемпіонів з подолання невдач