Що відбувається з організмом людини при вживанні солодких вітамінів

Что происходит с организмом человека при употреблении сладких витаминов

Солодкі вітаміни з’явилися в аптеках ще в середині 90-х років. Спочатку вони призначалися для дітей, але раптово придбали величезну популярність серед всіх вікових груп. Зараз це одна з найбільш популярних харчових добавок. Видання Daily Mail провів невелике дослідження, щоб розібратися в користь і шкоду таких вітамінів.

Что происходит с организмом человека при употреблении сладких витаминов

Виробництво солодких вітамінів з різними фруктовими смаками – це багатомільярдний бізнес. Величезна популярність цих харчових добавок викликає побоювання у дієтологів і лікарів, оскільки їх вживання пов’язане з низкою ризиків для здоров’я. У першу чергу такі препарати містять багато цукру. Всього дві вітамінні цукерки покривають половину добової норми глюкози. Якщо ви вживаєте солодкі вітаміни, то повинні переглянути свій раціон, скоротивши кількість цукру на 50%. Але проблема полягає в тому, що для більшості людей це нездійсненне завдання.

Є ще один вагомий аргумент на користь відмови від солодких вітамінів – ризик передозування. Зазвичай люди сприймають подібні харчові добавки в якості звичайного ласощі. Але безконтрольне поїдання вітамінних цукерок загрожує дуже серйозними наслідками. Щорічно в США фіксується близько 60 000 випадків гіпервітамінозу.

Что происходит с организмом человека при употреблении сладких витаминов

Якщо вітаміни не є токсичними навіть у надмірних дозах, то надлишок вітаміну С призводить до дуже неприємних наслідків у вигляді нудоти і діареї. Куди більш небезпечною є передозування вітаміном А. Вона провокує випадання волосся і хронічну сухість шкіри. Також, варто враховувати, що зловживання вітаміном D – це вірний шлях до утворення каменів у нирках.

Солодкі вітаміни – це відмінна альтернатива для тих людей, хто зазнає труднощів з прийомом класичних таблеток. В інших випадках доцільність їх прийому викликає великі питання. Вітамінні цукерки варто вживати лише в разі, якщо ви можете безболісно відмовитися від цукру, і впевнені у власному самоконтролі.

Читайте також якоїсь їжі насправді є вітаміни