Що таке насправді глютен і чи потрібен він вам

Что такое на самом деле глютен и нужен ли он вам

З усіх боків тільки й чути, як прихильники здорового способу життя обговорюють безглютенової дієти. Але чи так шкідливий глютен насправді, і чим може обернутися відмова від нього саме для вас?

Ось що з цього приводу каже в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Що таке глютен?

Глютен, або клейковина – запасний білок, який міститься в зернах злаків, наприклад пшениці, ячменю, жита та інших. Відповідно, він міститься також у всіх продуктах із злаків: булочках, батони, пиво; також його додають в ковбасні вироби, молочні продукти і соуси.

Что такое на самом деле глютен и нужен ли он вам

Вплив глютену на організм

У більшості випадків глютен абсолютно нешкідливий для організму і добре засвоюється. Але для 1% людей на планеті вживати глютен може бути дійсно небезпечно. Це пов’язано з захворюванням під назвою целіакія, тобто нездатністю засвоювати глютен. Єдиний вихід для таких людей – повністю відмовитися від вживання клейковини.

Что такое на самом деле глютен и нужен ли он вам

Як дізнатися, чи потрібна вам безглютенова дієта

Діагностувати целіакію можна лише за допомогою аналізу крові на антитіла і біопсії. Якщо діагноз підтвердиться, тоді вам доведеться дотримуватися безглютенової дієти. Але в інших випадках відмова від глютену може навіть зашкодити вашому здоров’ю!

По-перше, виключивши зі свого раціону цельнозерноые злаки, ви будете недоотримувати багато корисних речовин, таких як залізо, кальцій і білок. І по-друге, клейковину в безглютенові продукти часто замінюють шкідливими цукром і жирами. Подумайте над цим.

Что такое на самом деле глютен и нужен ли он вам

Виробники безглютенових продуктів у всьому світі продовжують успішно підтримувати міф про шкоду глютену лише з однією метою – підвищення продажів. Тому будьте розсудливими і харчуйтеся збалансовано і повноцінно!

Читайте також 3 рецепти з цукіні, які порадують ваші смакові рецептори