Що таке биохакинг і як він здатний змінити ваше життя

Что такое биохакинг и как он способен изменить вашу жизнь

Биохакинг — нове слово в здоровому способі життя, яке набирає все більшу популярність у всьому світі. Адепти даного руху приділяють величезну увагу своєму здоров’ю з метою максимально продовжити молодість і зберегти хороше самопочуття. Заради цього деякі з них готові харчуватися несмачною їжею, пити пригорщами різні біодобавки, займатися спортом по годинах і навіть імплантувати собі якісь чіпи і підсаджувати гени інших організмів.

За великим рахунком, біохакери вірять в те, що все, що ми привносимо в свій організм — їжа, думки, фізична активність — так чи інакше впливає на нашу поведінку і самопочуття. Для того щоб «хакнути» запрограмоване генами здоров’я і відмінно себе почувати всупереч поганої спадковості і несприятливим зовнішнім чинникам, ці люди повністю міняють свій спосіб життя.

Звичайно, деякі фанати биохакинга, наприклад, російський підприємець Сергій Фаге, витрачають сотні тисяч доларів на те, щоб підібрати для себе оптимальний комплекс препаратів і вправ і відвоювати у свого біологічного віку хоча б 5-10 років. Проте середньостатистичний биохакер не займається такими дурницями, приділяючи увагу лише свого харчування, фізичного розвитку та психологічному стану. Єдине, що відрізняє його від будь-якого іншого людини, яка стежить за своїм здоров’ям, це розуміння всіх біологічних процесів, які відбуваються в його організмі.

Основні принципи розумного биохакинга:

  • Правильне харчування (виключення алергенів, зменшення кількості вуглеводів, відмова від солодощів, споживання корисних жирів і так далі);
  • Спорт (підбір оптимальної навантаження для рівня своєї фізичної підготовки, обов’язкові регулярні тренування).
  • Повноцінний сон (не менше 7-8 годин на добу, в прохолодній кімнаті з нормальною вологістю повітря).
  • Турбота про красу тіла (догляд за шкірою, масаж, косметологічні процедури і навіть «пластику», якщо потрібно).
  • Розвиток інтелекту (постійна розумова робота, розкриття творчого потенціалу не дають мозку постаріти завчасно).
  • Мінімізація стресів (часом стреси руйнують здоров’я навіть більше, ніж хвороби).
  • Перевірка гормонального балансу та інших показників організму на постійній основі.
  • Детоксикація (регулярне очищення організму від так званих шлаків і токсинів).
  • Генетичний скринінг (знання своєї генетичної схильності до тих чи інших захворювань часто допомагає запобігти їх розвиток).

Читайте також 5 порад для тих, хто хоче почати здоровий спосіб життя