Що шкідливіше — кальян або звичайні сигарети?

Что вреднее — кальян или обычные сигареты?

Суперечки про те, що шкідливіше — кальян чи сигарети — напевно, не вщухнуть ніколи. Любителі «класики» будуть розповідати страшилки про шкоду арабської забави, тоді як завсідники кальян-барів — запевняти, що такий спосіб куріння мало не корисний для здоров’я. Як би там не було, і сигарети та кальян увазі куріння тютюну, що містить нікотин. Останній спричиняє розвиток залежності і згубно позначається на здоров’я курця. Ось далеко не повний перелік захворювань, до яких призводить пристрасть до нікотину:

  • серцева недостатність;
  • атеросклероз;
  • гіпертонія;
  • стоматит та гінгівіт;
  • рак.

Что вреднее — кальян или обычные сигареты?

Крім того, кількість тютюнового диму і нікотину при курінні кальяну, довели вчені, при годинної сесії еквівалентно ста викурених сигарет. Не дивно, що деяким відвідувачам кальян-барів після тривалих посиденьок в подушках доводиться викликати швидку допомогу.

Тепер давайте розглянемо міф від фільтрації. Як відомо, кальян являє собою пристрій для паління тютюну, що складається з колби, в яку наливається вода, молоко або вино, а також шахти з блюдцем і чашкою для тютюну і шланга з мундштуком. Люди, які віддають перевагу банальним сигарет химерний кальян, поширюють байки про те, що фільтрація, яка відбувається в колбі, чи не геть-чисто позбавляє тютюн всіх шкідливих речовин. Однак насправді все якраз навпаки. Такий водяний бар’єр змушує курця докласти більше зусиль, щоб вдихнути дим, а це призводить до проникнення його не тільки у верхній відділ легень, як під час паління звичайних сигарет, але також в середній і навіть нижній відділи.

Проте є і ще більший ризик для здоров’я в разі куріння кальяну — отруєння парами алкоголю. Справа в тому, що деякі люди замість води і молока додають в колбу кальяну вино або навіть горілку. Так курці відчувають особливу ейфорію за рахунок подвійного сп’яніння алкоголем і нікотином. Під час такого куріння пари алкоголю, що потрапляють у всі органи, в тому числі і в мозок, в обхід печінки, швидше отруюючи весь організм. Передозування настає дуже швидко і в деяких випадках може призвести до летального результату.

Більше того, фанати кальянокуренії також частіше хворіють респіраторними захворюваннями, оскільки звичка палити в компанії друзів з однієї трубки (часто навіть не змінюючи насадки) сприяє швидкому поширенню вірусів і бактерій.

Читайте також 12 порад, які змусять забути про сигарети