Шкідливий міф про корисне харчування і антиоксидантах

Вредный миф о полезном питании и антиоксидантах

Прихильники здорового способу життя активно нахвалюють корисні властивості антиоксидантів, але насправді вони можуть бути небезпечними. Ось чому ви повинні знати все про вплив цих речовин на ваш організм!

Принцип дії антиоксидантів

Як відомо, антиоксиданти допомагають боротися з вільними радикалами, які є молекулами чи атомами з електронами без пари. Їх можна порівняти з одинокими людьми, які не вміють спілкуватися і починають буянити на вечірках, руйнуючи все на своєму шляху! Для організму це виливається у передчасне старіння, захворювання і так далі. А ось антиоксиданти жертвують радикалам свої електрони і таким чином «заспокоюють» їх – в цьому і проявляється їх користь. Але якщо наситити себе антиоксидантами понад міру, тоді більше стає вже їх, і вони теж можуть почати буянити! Тому не потрібно перестаратися.

Вредный миф о полезном питании и антиоксидантах

Радикали не так вже й погані

Саме вільні радикали утворюються в організмі, значить це для чогось потрібно! Вони, наприклад, активно виділяються під час фізичних навантажень, і завдяки цьому ми отримуємо корисний ефект від тренувань. Правильні вільні радикали використовуються організмом також в якості зброї для боротьби з бактеріями. А ось безсистемний прийом антиоксидантів у вигляді спеціальних спортивних добавок може погано вплинути на ваше здоров’я.

Вредный миф о полезном питании и антиоксидантах

Перевищення дози не несе користі

Ви здивуєтеся, але деякі дослідження підтверджують, що прийом сверхдоз вітаміну С та інших видів антиоксидантів може навіть підвищувати кількість вільних радикалів! Адже антиоксидант, який віддав свій електрон вільному радикалу, сам стає радикалом. І якщо приймати величезні дози антиоксидантів, то можна домогтися зворотного ефекту.

Вредный миф о полезном питании и антиоксидантах

Що ж робити?

Найкращий спосіб вживання антиоксидантів без шкоди для здоров’я – це приймати їх у вигляді натуральних продуктів. Ніякі синтетичні добавки не замінять сили природи, тому їжте більше овочів, фруктів і зернових. Також постарайтеся звести до мінімуму вживання перероблених продуктів і позбутися від шкідливих звичок.

Читайте також 12 вагомих причин виключити з раціону молочні продукти