Природна профілактика інсульту можлива навіть в середньому віці

Жінки частіше страждають від інсульту, викликаного кровотечею або ішемією. Також вони не частіше відновлюють фізичну форму після інсульту, а також вмирають від неврологічних ускладнень. Ось чому так важлива профілактика геморагічного інсульту, для якого, згідно з останніми дослідженнями, ще не пізно навіть в середньому віці. Ми пояснюємо, які звички найбільш корисні для здоров’я жінки.

Небезпека інсульту у жінок

Середній вік інсульту серед жінок – 75 років. Серед населення в цілому він вражає людей старше 65 років, хоча все частіше зустрічається в більш молодому віці.

Симптоми інсульту включають раптову асиметрію обличчя, м’язову слабкість або параліч однієї сторони тіла і порушення мови. У разі їх виникнення необхідна негайна допомога – на рахунку кожна хвилина!

У цього надзвичайно небезпечного стану є дві прямі причини: приблизно 80% випадків включають ішемію головного мозку, а в інших випадках – крововилив всередині черепа.

Так як же запобігти цьому розлад, що загрожує життю і здоров’ю? У пошуках відповіді на це питання вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я Т.Х. Чана в Бостоні проаналізували дані, зібрані за 26 років майже у 60 000 жінок в рамках відомого «Дослідження здоров’я медсестер». Середній вік жінок на момент включення в дослідження становив 52 роки.

Зокрема, експерти вивчили, як конкретні зміни повсякденних звичок знижують ризик інсульту. Результати цих аналізів виявилися надзвичайно обнадійливими для впровадження таких втручань незалежно від віку!

Що ви можете зробити, щоб знизити ризик інсульту до 36 відсотків?

Щоб знайти спосіб запобігти інсульту у жінок, було досліджено вплив на частоту їх виникнення після відмови від куріння. 30 хвилин фізичної активності в день, поліпшення якості дієти і поступова втрата ваги у тих учасників, у яких був надлишкову вагу.

Було виявлено, що:

  • 4,7% жінок, що не змінили своїх звичок, перенесли інсульт, з них 2,4 відсотка це був ішемічний інсульт, а у 0,7% – інсульт.
  • У жінок, які протягом 3 місяців кинули курити, стали активними і скинули зайву вагу, ймовірність будь-якого інсульту знизилася на 25%, а ризик ішемічного інсульту знизився на цілих 36%.
  • Постійна зміна раціону, що передбачає вживання більшої кількості риби, горіхів, цільнозернових, фруктів і овочів і менше – червоного м’яса і алкоголю, а також відмова від м’ясних продуктів, таких як ковбаса, знизило загальний ризик інсульту на 23 відсотки.

Також було підраховано, що навіть 30 хвилин або більше вправ в день можуть знизити ризик інсульту на 20 відсотків. Автори також підкреслюють, що є докази того, що аналогічні зміни способу життя у чоловіків можуть принести користь для здоров’я.

Позначки:

Читайте також

Вагітність і трави. Які трави безпечні при вагітності?

Трави під час вагітності можуть допомогти при багатьох недугах і проблемах. Але вам потрібно знати, які трави безпечні під час вагітності, а які не слід використовувати прямо зараз. Якщо ви не використовували будь-які...

Інфекційний (контагіозний) молюск у дітей і дорослих – причини, симптоми і лікування

Контагіозний молюск - вірусне захворювання шкіри, що вражає не тільки дітей, а й дорослих. У самому молодому віці молюском можна заразитися так само, як віспою. У свою чергу, у дорослих зараження зазвичай...

Грип може пошкодити кровоносні судини і призвести до серцевого нападу

Серцевий напад після грипу? Можливо. Одне з найбільш серйозних ускладнень грипу - хвороба серця. Вірусна інфекція може викликати запалення вен і привести до утворення тромбів в судинах. Отже, тільки...

Травма меніска – симптоми, лікування, відновлення

Меніск - це два хряща в коліні, які пом'якшують роботу суглоба. Вони нагадують пористу губку, наповнену рідиною. Коли ми ходимо, він несе вагу в 2-5 разів більше ваги нашого тіла. Під час занять спортом меніски несуть...

Застуда може запобігти грипу! А як на рахунок коронавірусу?

Риновірус, вірус, який найчастіше відповідає за застуду, може перешкодити вірусу грипу заразити дихальні шляхи! Це пов’язано з тим, що вірус застуди запускає імунну систему. Продовжуються дослідження, щоб...