Протеїнові суміші, які можуть нашкодити здоров’ю

Протеиновые смеси, которые могут навредить здоровью

Аспарагінова та глютамінова кислоти — це компоненти гідролізувати протеїнових сумішей і экситоксины, які вбивають нейрони і сам мозок.

Редакція SUPER.UA призводить останню наукову інформацію в галузі спортивного харчування, яку варто взяти на замітку.

Найнебезпечніше спортивне харчування

Протеиновые смеси, которые могут навредить здоровью

1. Гідролізований білок

Безліч дешевих протеїнових сумішей виходять з молока в результаті обробки при високих температурах і гідролізу. За допомогою того ж гідролізу з корисного пальмової олії роблять маргарин, який перетворюється в олія — джерело великої кількості транс-жирів.

В процесі такої обробки в молоці утворюється велика кількість аспарагінової кислоти, глютамінової кислоти і вільного глутаміну. 1-й інгредієнт — близький родич аспартама, 2-й — солі глутамінової кислоти (глутамат натрію).

2. Экситоксины — їжа, що вбиває мозок

Аспартам і глутамат натрію— група хімречовин, які все частіше називаються экситоксины. Еxcitotoxin з англійської мови утворилося від слів excitement — збудження і toxin — токсин. По суті, экситоксины — це збуджуючі токсини. Звучить не дуже, правда?

Під їх впливом людський мозок отримує сильну дозу задоволення, їжа здається неймовірно смачною чи солодкою. При цьому, экситоксины мають великий мінус — вони стимулюють нейрони мозку так сильно, що ті починають відмирати.

3. Протеїн RedBull’ом

Виробники спортпита люблять економити на процесі отримання ізоляту, тому вони часто додають у продукт ще 2 «чудодійних» інгредієнта — таурин і підсолоджувач сукралозу. 1-й — додає вам енергії, другий — робить смак суміші більш приємним.

У свою чергу, таурин впливає на нервову систему і гіпоталамус, викликаючи спочатку різкий підйом енергії, а потім і різкий спад. Судячи з усього, таурин викликає гіпоксію, гіпоглікемію, ішемію, збільшує кількість вільних радикалів і провокує метаболічну отруєння.

Протеиновые смеси, которые могут навредить здоровью

Синдроми передозування экситоксинов

1-му синдромом інтоксикації глутаматом і аспартамом є почуття затуманеної свідомості, а також втрата можливості концентруватися. Після того, як токсини засвоюються всім тілом, з’являється синдром хронічної втоми, зменшується імунітет, а також рівень тестостерону.

Нейробіологи вважають, що хронічне і рясне вживання экситоксинов стає причиною розвитку хвороб Паркінсона, Альцгеймера і т. д. Крім цього, экситоксины, можливо, можуть провокувати і посилювати інсульти.

Шкідливий весь протеїн?

Суміші з протеїну, які були отримані шляхом холодної фільтрації, можливо, містять найменшу кількість экситоксинов. У цьому випадку виробник зазвичай чітко вказує, що протеїн отриманий в процесі фільтрації, а не гідролізу, а ціна такого продукту дещо вище.

Говорячи про аспарагінової кислоти, варто розуміти, що L-aspartate, який міститься в протеїні, отриманими за допомогою великих температур, відрізняється від D-aspartic acid. Остання не є экситоксином, і, судячи з досліджень, може підвищити рівень тестостерону.

Читайте також Як тренуватися, щоб тіло омолодилось на клітинному рівні