Прості лайфхаки, як споживати менше шкідливого одноразового пластику

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

Що являє собою одноразовий пластик? Це предмети, які ви використовуєте лише одного разу: пляшки від води, пластиковий посуд, упаковка різних товарів. А тепер уявіть: складеного в ряд пластикового сміття вистачить, щоб оточити екватор 300 разів! І це дійсно серйозна екологічна проблема. Пластик розкладається не відразу (пляшки від води необхідно 450 років, щоб розкластися в микропластик). З-за цього він накопичується в містах, у воді, повільно звільняючи хімічні речовини і завдаючи шкоди природі і тваринам.

Насправді, є безліч практичних і економічно ефективних рішень, які допоможуть вам жити без пластику. Пропонуємо вам декілька простих речей, які ви можете зробити прямо зараз для того, щоб знизити споживання пластику.

1. Бутильована вода

Нам для життя необхідна вода. Але пляшка води не просто завдає шкоди планеті, вона також вводить вас в витрати. У той час як етикетки можуть обіцяти чисту джерельну воду в кожній пляшці, за різними оцінками, 64% бутильованої води, що надходить з того ж джерела, що і в кран, а може коштувати в 2000 разів більше.

Яке рішення? Пийте воду з пляшок, зроблених з нержавіючої сталі або скла, які підлягають переробці, якщо ви не вдома. В домашніх умовах досить якісно профільтрувати воду з-під крана.

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

2. Пластикові соломинки

Американці використовують і викидають понад 500 мільйонів соломинок в день! Одноразова соломинка — це, в основному, робиться з одноразового пластику, який є одним з головних винуватців сміття, наносить шкоду пляжів, океанах і навіть самої маленької морського життя.

Яке рішення? Ви можете просто пити зі склянки. Також є скляні, паперові, металеві соломинки, і навіть зроблені з кукурудзяного крохмалю. Можна почати хоча б з цього.

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

3. Пластикові упаковки

Замовлення їжі на винос – це, звичайно, зручно, та й зробити замовлення натисненням однієї кнопки цілком реально. Чим більше попит на упаковку «з собою» — тим більше пластику навколо.

Яке рішення? Ви могли б проявити ініціативу, вимагаючи, щоб ваш улюблене кафе обрало більш екологічні матеріали для упаковки. Але є й більш простий варіант – замовте або зберіть свій «безпластиковый» комплект посуду, серветок для використання в упаковці. Також просіть упаковувати ваше замовлення в паперові пакети.

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

4. Пластикові столові прилади

Згадайте, як ви замовили одну порцію тайської їжі і отримали досить пластикових виробів, щоб нагодувати сім’ю із шести чоловік. Мало того, що це надлишок, але ці, здавалося б, нешкідливі прилади приховують таємницю: BPA – бісфенол А, синтетичний естроген, що міститься в пластиковій посуді. Споживання BPA та інших токсинів пластику, які можуть з’являтися при нагріванні або пошкодження пластмас, призводить до нездоровим змін у наших клітинах, ожиріння, безпліддя і навіть раку. Крім того, висока ймовірність того, що ваша одноразова вилка або відправиться на звалище, щоб прожити решту свого терміну зберігання в 400 з гаком років, або допомогти смерті альбатроса.

Яке рішення? Не звертайте уваги на одноразовий посуд і використовуйте свою, коли замовляєте доставку їжі або робите барбекю. Дітям у школу запропонуйте екологічно чисті бамбукові столові прилади. Або навіть з’їжте свій посуд, спробувавши їстівні столові прилади.

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

5. Розфасована їжа в магазині

Ми купуємо в магазинах приготовані подрібнені фрукти, запаковані в пластик. А перекуси у вигляді снеків завжди упакований в яскраву пластикову обгортку. За підрахунками вчених, до 2050 року кількість пластикового сміття у світовому океані перевищити чисельність риби.

Яке рішення? Ви можете знайти безвідходний супермаркет, але якщо його немає поблизу, то купуйте продукти у перероблюваної упаковці або цілі овочі і фрукти, кладучи їх потім у власні контейнери.

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

6. Кавові стаканчики

Навіть якщо стаканчик позиціонується як придатний для повторного використання, він може бути виготовлений з цільної целюлозної маси і покритий поліетиленом, який не розкладається.

Яке рішення? Під час очікування вашого улюбленого напою попросіть баристу наповнити ваш власний склянку. А якщо важко або громіздко носити його з собою – є складні варіанти. Ну а в цілому, чому б не зварити запашну каву вдома?

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

7. Пластикові пакети

Пластикові (поліетиленові пакети) – бич сучасної екосистеми. Розносяться вітром, вони забивають дренажні системи, скупчуються на звалищах, які накопичуються в будинку, зрештою, їх ковтають тварини, завдаючи шкоди внутрішнім органам.

Яке рішення? Екосумка — екологічно чисте полотно, який зазвичай прикрашений яскравим принтом або написом. Є навіть екосумки з відмінними внутрішніми розпірками, куди без проблем увійде пляшка вина, води і безліч продуктів, звичайно ж, в екологічних упаковках.

Простые лайфхаки, как потреблять меньше вредного одноразового пластика

 

Читайте також 11 творчих способів зробити свій внесок в екологію