Причини і методи лікування запаморочення у жінок

Причины и методы лечения головокружения у женщин

Запаморочення — поширена скарга серед дорослого населення, і набагато частіше від нього страждають саме жінки. Причинами вертиго (саме так в медицині називають запаморочення) можуть бути як серйозні захворювання (ушкодження мозку, слухового нерва, вестибулярного апарату), так і фізіологічні фактори (втома, стрес, строга дієта і т. д.). Зазвичай дівчата пов’язують напади запаморочення з падінням або підвищенням тиску, але іноді «собака зарита» зовсім в іншому місці. Давайте розглянемо найпоширеніші причини запаморочення при нормальному кров’яному тиску:

Запалення внутрішнього вуха

Якщо вас ні з того ні з сього почали мучити напади запаморочення, згадайте, не хворіли у вас напередодні вуха. Такі захворювання, як отит і лабіринтит можуть провокувати напади вертиго, проте вони часто супроводжуються ще й високою температурою і загальним нездужанням.

Анемія

Нестача заліза — ще одна поширена причина запаморочення. Залізодефіцитна анемія — частий супутник вагітних жінок, а також жінок під час менструації і в період клімаксу. Якщо голова стала кружляти підозріло часто, саме час здати аналізи крові на гемоглобін і залізо.

Вегетосудинна дистонія

Багато медики не визнають діагноз «ВСД», проте факт залишається фактом: розхитана нервова система призводить до різких спазмів судин, що в свою чергу викликає приступ запаморочення.

Шийний остеохондроз

Проблеми з хребтом, особливо з шийним відділом, також можуть призводити до втрати орієнтації в просторі. Справа в тому, що зменшення відстані між хребцями і відкладення солей призводять до затискання судин, через що в мозок надходить менше кисню.

Причины и методы лечения головокружения у женщин

Стрес

Ні для кого не секрет, що всі хвороби від нервів. Достаток стресів сучасного життя стає справжнім викликом для нервової системи, яка іноді може реагувати спазмом судин і запамороченням.

Втома

Хронічний недосип, постійна завантаженість на роботі й безліч домашніх обов’язків можуть вимотати навіть дуже здоровий організм, і тоді запаморочення не змусить себе довго чекати.

Дієта

Неповноцінне харчування і, як наслідок, нестача корисних вітамінів і мікроелементів також часто призводять до запаморочення. Перед тим як зважитися сісти на ту або іншу дієту, сто разів подумайте, чи не позначиться вона негативно на вашому здоров’ї.

Якою б не була причина ваших запаморочень, обов’язково зверніться з цією проблемою до свого терапевта, який, крім призначення стандартного набору аналізів, також може направити вас до таких фахівців, як офтальмолог, ЛОР, невропатолог, гінеколог і гематолог. Можливо, напади втрати орієнтації в просторі є ознакою більш серйозного захворювання, яке вимагає негайного лікування.

Як запобігти напади запаморочення на фоні нормального тиску:

  • Спати не менше 7-8 годин на добу.
  • Більше гуляти на свіжому повітрі.
  • Скоротити споживання кави і міцного чаю.
  • Відмовитися від куріння і мінімізувати прийом алкоголю.
  • Правильно харчуватися.
  • Частіше робити перерви в сидячій роботі.
  • Приймати контрастний душ.
  • Їсти менше солі і цукру.
  • По можливості зменшити кількість стресових ситуацій.

Читайте також Ознаки головного болю, які потребують невідкладного уваги