Позиції йоги, які допоможуть відпустити негативні емоції

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Давно відомо, що йога не тільки покращує фізичне самопочуття, але також дарує умиротворення і заспокоює душу. Плавні рухи, статичні пози і правильне спокійне дихання дозволяють позбавитися від негативних емоцій, накопичених за день, а також прийняти і полюбити себе такими, які ми є. Ресурс Fitness RX радить регулярно виконувати ці сім асан йоги, щоб істотно поліпшити свій психологічний стан і підняти самооцінку:

Поза Воїна (Вирабхадрасана)

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Ця поза дозволить вам відчути себе справжнім воїном. Поставте ноги широко. Поверніть стопу лівої ноги на 90 градусів, праву стопу злегка загорніть всередину. На видиху зігніть ліве коліно, прагнучи досягти прямого кута. Ліве коліно повинно знаходитися над лівою п’ятою, права нога випрямлена. Підніміть руки через сторони на одній лінії з плечима. Голову поверніть вліво. Зробіть в цій позі кілька повних циклів дихання. Повторіть на іншу сторону.

Поза танцюриста (Натарджасана)

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Ця асана дозволяє одночасно поліпшити відчуття рівноваги, координацію рухів і витривалість.

Стати в позу гори (ноги разом, руки вздовж тіла). Перенесіть вагу тіла на ліву ногу, піднявши зігнуту в коліні праву ногу з допомогою руки. Натиснувши правою гомілкою на праву руку, виконайте прогин у спині. Для утримання рівноваги витягніть ліву руку вперед. Стійте в асані протягом як мінімум трьох дихальних циклів. Не забувайте фокусувати погляд на одній нерухомій точці перед вами. Виконуйте всі рухи плавно і не бійтеся впасти. Якщо все ж будете падати, то краще вперед, щоб потім знову швидко прийняти необхідну позу.

Поза голови на коліні стоячи (Дандаямана Дханурасана)

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Дана позиція також допомагає розвинути почуття рівноваги і сфокусуватися на внутрішніх відчуттях свого тіла.

Станьте прямо, перевівши вагу тіла на одну ногу. Підніміть вільну ногу вгору, поки вона не буде паралельна підлозі. Зімкніть пальці рук на стопі витягнутої ноги і почніть повільно випрямляти її. Потім, утримуючи рівновагу, спробуйте опустити корпус вперед, торкнувшись чолом гомілки. Затримайтеся в асані на кілька циклів дихання, а потім повторіть те саме на іншій нозі.

Поза балансуючої палички (Туладандасана)

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Станьте прямо, витягнувши над головою з’єднані долонями руки. При цьому вказівні пальці повинні дивитися вгору. На вдиху витягніть одну ногу назад і одночасно нахиліть корпус вперед, щоб все ваше тіло утворило одну пряму лінію. Уявляйте, що хтось тягне вас за носок і руки одночасно — ваше тіло повинно бути вимушено, немов струна. Після декількох повних циклів дихання опустіть підняту ногу вниз, поверніться у вихідне положення і повторіть асану на іншій нозі.

Поза орла (Гарудасана)

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Стати в позу гори, а потім перенесіть вагу тіла на одну ногу. Підніміть праву ногу, обвивши її навколо лівої. Великий палець лівої ноги повинен упиратися в ліву ступню. Тепер правою рукою потрібно так само обвити ліву, з’єднавши долоні разом і піднявши вгору пальці. Дихаючи рівно і глибоко, опустіть тіло як можна нижче. Зберегти позицію на 15-20 секунд, а потім поверніться у вихідне положення.

Поза верблюда (Уштрасана)

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Опустіться на коліна, розташувавши їх на ширині таза. Поставте руки на стегна і розправте плечі. Відхилившись назад, візьміться руками за п’яти. Виконайте прогин у спині і закиньте голову назад. Стійте в позі за рахунок напруги м’язів ніг. Постарайтеся затриматися в асані на 30-60 секунд, а потім поверніться у вихідне положення.

Дуже важливо приступати до цій позі, коли ваше тіло вже добре розігріте.

Ця асана протипоказана людям, які страждають від болів в нижніх відділах спини.

Намисто

Закінчите своє тренування в позі лотоса, склавши руки перед собою в намисто. Відчуйте розслаблення і хвилі спокою, раскачивающие ваше тіло. Пам’ятайте про те, що внутрішня любов і краса — це те, що допомагає нам робити цей світ краще, віддаючи свою енергію оточуючим.

Позиции йоги, которые помогут отпустить негативные эмоции

Читайте також 15-хвилинний комплекс йоги для отримання стрункого тіла