Поствакцинальний імунітет до грипу зазвичай зберігається протягом шести місяців

Говорять, що вакцина проти грипу діє тільки три місяці. Це неправда! Достатній імунітет проти цього захворювання після вакцинації зберігається не менше шести місяців.

В останні дні в ЗМІ з’явилися побоювання, що не варто робити щеплення від грипу занадто рано, тому що імунітет до цього захворювання після вакцинації зазвичай зберігається не довше ніж три місяці. Пік захворюваності на грип в нашій країні найчастіше доводиться на період з січня по березень. Таким чином, вакцинація в жовтні призведе до того, що на початку наступного року імунітет закінчиться в той період, коли кількість інфекцій зросте.

Доктор медичних наук Ернест Кухар з Варшавського медичного університету, голова Польського товариства вакцінологіі. «Це правда, що ефективність вакцини проти грипу знижується в середньому на 11% на місяць. Однак після вакцинації достатній імунітет проти грипу зазвичай зберігається протягом шести місяців », – підкреслює фахівець.

Коли робити щеплення від грипу?

Спеціаліст наполягає на рекомендації, що найкращий час для вакцинації проти грипу – жовтень, тому що в цей період не спостерігається такого великого зростання захворюваності. Листопад, – додає він, – також хороший місяць для таких щеплень, тому що пік зараження припадає на період з січня по березень.

Звичайно, було б краще, якби ви не заразилися грипом після вакцинації, але це не завжди можливо. Вакцинація проти цього захворювання в першу чергу пов’язана з легким перебігом захворювання на грип.

«Виробництво вакцини, яка забезпечила б довгостроковий імунітет, наприклад, на кілька років, не можливе, тому що в наступному сезоні грипу з’являться інші штами вірусу. У будь-якому випадку вакцинацію необхідно повторити», – пояснює доктор.

Деякі штами вірусів дійсно повертаються через деякий час, але це пов’язано з тим, що стійкість населення до них слабшає. З’являється нове покоління, яке не хворіло і вже не має такого ж імунітету, як попереднє покоління, що зіткнулося з вірусами грипу.

Так було і під час спалаху кору. Кожні чотири роки спостерігалося зростання захворюваності, оскільки після закінчення чотирирічного періоду накопичувалась достатня кількість людей без імунітету до кору.

Позначки:

Читайте також

Грип у чоловіків. Чому чоловіки хворіють на грип сильніше?

Чоловічий грип - це не міф. У вчених є докази того, що чоловіки хворіють «більше». Як відомо, навіть застуда може стати справжньою мукою для чоловіка. Грип у партнера лякає жінок, адже звичайні симптоми можуть являти...

Потогінні чаї при лихоманці та застуді: ці настої піднімуть вас на ноги

Потогінні чаї (настої) рекомендуються для лікування симптомів, пов'язаних із застудою, грипом, а також при гострому або хронічному фарингіті або пневмонії. Потогінні чаї зігрівають тіло зсередини, стимулюють потові...

Грипозна пневмонія після зараження вірусом грипу. Як розпізнати симптоми?

Вірус грипу може викликати пневмонію. Коли ви страждаєте від виснажливого кашлю, піднімається температура і починає виділятися мокротиння кривавого кольору - це є ознакою того, що вам слід якомога швидше звернутися до...

Хвороба, яка триває всього день. Що таке 24-годинний грип?

24-годинний грип називається гастроентеритом, захворюванням, відомим як шлунковий грип, дуже заразною кишковою інфекцією. Його симптоми включають водянистий пронос, спазми шлунку і блювоту.24-годинний грип...

Кашель як симптом COVID-19: як відрізнити сухий кашель від вологого?

Коронавірус SARS-CoV-2 заражає COVID-19. Захворювання може проявлятися по-різному, але найбільш частими симптомами є лихоманка, задишка і сухий кашель, який з часом може переходити у вологий кашель. Однак багатьом людям...