Пневмонія може призвести до смерті

Пневмококова пневмонія – це інфекційне і дуже серйозне бактеріальне захворювання легенів, яким можна заразитися де завгодно і коли завгодно. У важких випадках це може закінчитися госпіталізацією і навіть бути небезпечним для життя. 12 листопада відзначається Всесвітній день пневмонії, щоб привернути увагу до цієї забутої і недооціненої хвороби. Це особливо важливо під час пандемії коронавірусу, коли ми повинні запобігати пневмонії навіть більше, ніж зазвичай.

На відміну від застуди або грипу, які викликають віруси, пневмококова пневмонія викликається бактеріями. Симптоми можуть бути серйозними і виникати без попередження.

За рік у світі 450 мільйонів людей захворюють на пневмонію, чотири мільйони з них помирають. Це офіційні дані.

До цих пір існує думка, що пневмонія в основному виникає з лікарень. Фактично, пневмонія, включаючи пневмококову пневмонію, частіше зустрічається в суспільстві, де люди не піклуються про своє повсякденне життя – поза лікарнями або медичних установ.

Пневмонія – причини і симптоми

Пневмонія – захворювання, що вражає альвеоли легенів. Це може бути викликане вірусами, грибками, бактеріями. Найбільш часті симптоми: кашель (з відхаркувальними виділеннями), лихоманка, озноб, біль у грудях і прискорене і утруднене дихання. Це захворювання, особливо у людей похилого віку, пов’язане з високим ризиком ускладнень і смерті.

Бактерії, що викликають пневмококову пневмонію, називаються Streptococcus pneumoniae. Ці бактерії можуть передаватися від людини до людини при кашлі або близькому контакті. Коли ці бактерії потрапляють в легені, вони можуть викликати запалення деяких повітряних мішків у легенях і наповнення їх слизом. Це те, що викликає симптоми пневмококової пневмонії, такі як біль у грудях, кашель і утруднене дихання. У літніх людей і дорослих з хронічними захворюваннями і імунодефіцитами інфекція може призвести до госпіталізації, загострення супутніх захворювань і, в деяких випадках, до смерті.

Хто в небезпеці?

Для пневмонії в зоні ризику найбільш хворі люди старше 65 років і хронічно хворі дорослі з основними проблемами зі здоров’ям і маленькі діти. Захворювання легенів, особливо ХОЗЛ, хвороби серця, печінки, нирок, нефротичний синдром, діабет, рак і всі імунодефіцитні стани, незалежно від їх причини, сприяють розвитку і важкому перебігу хвороби.

Хоча певні чинники здоров’я і способу життя можуть підвищувати ризик розвитку пневмококової пневмонії, вік є важливим фактором ризику для дорослих – в основному через природні вікові слабкості імунної системи.

Навіть якщо ви активні і здорові, важливо пам’ятати: якщо вам 65 років і старше, ви можете мати підвищений ризик розвитку.

Пневмококковая інфекція – один з найбільш частих збудників, виявлених у госпіталізованих хворих на грип. Важка форма грипу може сприяти розвитку пневмококової пневмонії. До 35% госпіталізацій через грип призводять до інфекції S. pneumoniae. Тим часом, постгріпозна бактеріальна пневмонія є провідною причиною захворюваності і смертності під час епідемії / пандемії грипу.

Захист легень в епоху пандемії

Вакцини проти пневмонії, такі як пневмококова вакцина і вакцина проти гемофільної інфекції типу B (Hib), не забезпечують захисту від нового коронавірусу. Вірус настільки новий і незвичний, що йому потрібна власна вакцина.

Хоча ці вакцини не ефективні проти COVID-19, для захисту вашого здоров’я настійно рекомендується вакцинація проти респіраторних захворювань.

Для дорослих доступні ефективні щеплення для захисту від інвазивної пневмококової інфекції та пневмококової пневмонії. Більш старий тип полісахаридної вакцини вимагає повторної імунізації, кон’югована вакцина вимагає тільки одного введення. Варто додати, що пневмококову вакцину можна вводити разом з вакциною від грипу.

Лікування пневмококової пневмонії

Пневмококова пневмонія лікується антибіотиками. Однак лікування теж полегшується тим фактом, що пневмококові бактерії стійкі до антибіотиків, а викликані ними інфекції просто погано гояться. – Лікування пневмококової інфекції – справа непроста. Часто необхідна госпіталізація, що в епоху SARS-CoV-2 пов’язане з додатковим ризиком. Протягом пневмококової пневмонії у пацієнта може загостритися хронічне захворювання. Формується порочне коло, тому що пневмококова пневмонія загострює хронічні захворювання, і це ускладнює лікування пневмонії, – каже проф. Анета Нітч-Осух.

Тому під час пандемії ми повинні особливо захищатися не тільки від коронавірусної інфекції, але і від пневмонії.- Супутні інфекції складніше, тому ситуація з людиною, яка одночасно хвора на пневмонію і заражається коронавірусом, набагато гірше. А у пацієнтів з COVID-19 ми найчастіше одночасно виявляємо пневмококи, – каже проф. Адам Антчак.

Позначки:

Читайте також

Кожні 17 секунд в Європі помирає людина з COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) відзначає зростання числа смертей від коронавірусу в Європі. За останні два тижні кількість смертей, пов'язаних з COVID-19, збільшилася на 18%.За даними ВООЗ, кожні 17...

У лікарнях Великобританії почалися дослідження препарату, який може зупинити розмноження коронавірусу

Випробування інноваційного засоби лікування COVID-19 з використанням моноклональних антитіл почнуться в лікарнях Великобританії. Моноклональні антитіла виробляються імунною системою у відповідь на патогени в організмі....

Передозування кофеїном: 9 небезпечних симптомів

Отримати передозування кофеїном дуже просто. Кофеїн міститься не тільки в каві, яка популярна у всьому світі, але і в багатьох інших напоях, які ми вживаємо щодня. Ми також можемо приймати кофеїн несвідомо з...

Експерт радить, коли пройти тест на коронавірус

Проф. Влодзімеж Гут з відділу вірусології Національного інституту суспільної охорони здоров'я - Національного інституту гігієни зазначає, що це правило застосовується до всіх інфекцій: ми проводимо тестування, коли...

Експериментальний препарат блокує розвиток коронавірусу за 24 години

Молнупіравір - експериментальний противірусний препарат, який не дозволяє коронавірусу розмножуватися і поширюватися по організму. Випробування на людях вже тривають.Молнупіравір - ще один противірусний препарат,...