Пліометричні вправи для кращої роботи м’язів

Плиометрические упражнения для лучшей работы мышц

Пліометріка (також відома як пліометрія) – це тип тренування, що включає в себе потужні і швидкі рухи, які підвищують продуктивність людини в спорті і покращують роботу нервової системи.

Під час плиометрики м’яз отримує навантаження, що робить тіло більш гнучким і сильним, допомагає йому впоратися з наступним навантаженням: ви будете стрибати вище, швидше бігти, піднімати більш важку вагу і т. д. Пліометріка важлива для всіх видів спорту. Вона, крім усього іншого, допомагає запобігти травми, збільшує енергію і продуктивність людини.

Ця тренування була розроблена на основі радянської методики підготовки спортсменів до олімпійських ігор. Силові вправи допомагають наростити м’язи, а пліометріка прискорює їх, поліпшує рефлекс розтягування м’язи. Незалежно від того, яким видам тренувань ви віддаєте перевагу, пліометріка надасть вам безліч переваг. Вона зробить вас сильніше і швидше.

Ми б хотіли поділитися з вами 4 плиометрическими вправами, які описав у своїй книзі Ніл Бенкет «Пліометріка для спортсменів будь-якого рівня підготовки».

Стрибок на лаву

Плиометрические упражнения для лучшей работы мышц

Мета: ви будете швидше бігати

Лава повинна бути нижче рівня колін. Опустіться в полуприсед, потім зробіть стрибок вгору і запрыгните на лаву. Приземляйтеся на п’яти. Почекайте трохи і потім поверніться у вихідне положення. Зробіть 2 сети по 10 повторень.

Високий стрибок

Плиометрические упражнения для лучшей работы мышц

Мета: ви будете стрибати вище

Встаньте біля лавки. Опустіть Одну ногу на підлогу у положення випаду, другу – на лаву, теж зігнувши коліно. Потім стрибніть як можна вище, міняючи ноги місцями: передня повинна піти назад, а друга – вперед. Приземлившись, знову опуститеся в випад. Зробіть 2 сети по 5 повторень.

Ковзаняр

Плиометрические упражнения для лучшей работы мышц

Мета: ви будете рухатися швидше

Покладіть на підлогу дві стрічки на відстані 1,2 метра один від одного. Встаньте між ними, балансуючи на правій нозі. Стрибніть ліворуч, приземлившись на ліву ногу (права позаду вас, не стосується підлоги). Можете зігнути ліву ногу в коліні, щоб вам було легше зробити стрибок. Потім зробіть стрибок вправо, приземлившись правою ногою на праву стрічку. Зробіть 2 сети по 10 повторень.

Пліометрія з медичним м’ячем

Плиометрические упражнения для лучшей работы мышц

Мета: ви станете сильніше

Встаньте прямо, візьміть в руки медмяч. Підніміть його вгору, завівши трохи за голову, а потім киньте його на підлогу так сильно, як зможете. Коли він підстрибне, словите його і знову підніміть за голову. Зробіть 2 сети по 5 повторень.

Читайте також: 7 вправ, які спалюють більше калорій, ніж біг