Особливості виконання присідань Зерчера для прокачування всього корпусу

Особенности выполнения приседаний Зерчера для прокачивания всего корпуса

Присідання Зерчера названі на честь відомого американського атлета, який вів активну діяльність у 30-х роках минулого століття. Саме Едда Зерчера прийнято вважати автором цієї вправи. Дивно, але цей вид присідань як і раніше залишається актуальним, незважаючи на постійний розвиток фітнесу.

Особливості вправи

Особливість класичних присідань Зерчера полягає в тому, що атлет утримує штангу на згинах ліктів. Це забезпечує зміщення центру ваги вперед, завдяки чому м’язи спини і преса отримують додаткове навантаження. Звичайно, існують і інші вправи з додатковою вагою (фронтальні, кубкові), але всі вони вимагають додаткової підготовки з-за підвищеного навантаження на суглоби.

Присідання Зерчера – це одна з небагатьох вправ з серйозним вагою, що рідко призводить до травм гомілковостопних і плечових суглобів. Але, незважаючи на всі переваги, цей вид присідань можна назвати занадто популярним. Справа в тому, що утримання штанги на згині ліктів доставляє атлетам досить неприємні відчуття.

Особенности выполнения приседаний Зерчера для прокачивания всего корпуса

Техніка виконання

Для початку потрібно подбати про захист рук. Якщо у вас немає спеціальних супортів, то одягніть футболку з довгими рукавами. Щоб мінімізувати дискомфорт, краще вибрати штангу з максимально товстим грифом. У класичному варіанті вправи вага піднімається з підлоги, але новачкам рекомендується скористатися стійками, щоб не втратити рівновагу. Кисті рук можна поєднати на грудях, хоча це зовсім необов’язкове умови. Розташуєте їх так, як вам зручно.

Що стосується постановки ніг, то вона не відрізняється від інших присідань з вагою. Рухи повинні бути максимально плавними та контрольованими, ніяких ривків використовувати не можна. Намагайтеся задіяти максимальну кількість м’язів. Це допоможе зберігати рівновагу під час виконання вправи. Почніть з комфортного ваги, щоб виробити правильну техніку. Потім поступово збільшуйте навантаження.

Особенности выполнения приседаний Зерчера для прокачивания всего корпуса

З чого почати

Присідання Зерчера – це дуже ефективна вправа, яке сприятливо впливає на стан всього корпусу, але виконувати її не так вже і просто. На першому тренуванні доцільно попрацювати з порожнім грифом, щоб зрозуміти всі тонкощі цього виду присідань.

Якщо ви вирішили включити в свої тренування цю вправу, то краще відмовтеся інших присідань з додатковою вагою, щоб уникнути надмірного навантаження на ноги. Якщо ви правильно підберете початковий вагу і не будете відчувати труднощів з технікою виконання, то прогрес буде помітний після кожного тренування.

Читайте також Як вибрати правильний робочий вагу в спортзалі для кращого результату