Магнітотерапія – що це таке?

Крім традиційної медицини, існують також методи альтернативного лікування різних захворювань. Одним із таких способів боротьби з недугами є така фізіотерапевтична процедура, як магнітотерапія. Що це таке, при яких захворюваннях застосовують метод і чи можна цим способом лікуватися в домашніх умовах, ви дізнаєтеся з цієї статті.

З історії лікування магнітами

Магнітотерапія має багатовікову історію створення . Якими лікувальними властивостями володіють магнітні поля, люди з’ясували ще в XVIII столітті. Цілющі властивості загадкових каменів використовували у Стародавній Греції. Східні цілителі прикладали магніти на проблемні ділянки для зняття неприємних відчуттів, наприклад, при головному болю. Пізніше в Європі за допомогою магнетизму стали лікувати запальні процеси, нервові захворювання, судоми і багато іншого. Лікарі повсюдно стали рекомендувати пацієнтам носити магнітні прикраси: браслети, кільця і пояси.

Принцип дії магнітних полів

 Магнітотерапія – що це таке, і як дана процедура впливає на стан здоров’я людини? Магнітні низькочастотні імпульси, постійні або змінні, різної тривалості, періодичності та форми володіють загальнозміцнюючою і оновлючою властивостями, а саме: прискорюють кровообіг, внаслідок чого тканини насичуються киснем, поживними речовинами; сприяють засвоєнню білка; нормалізують вироблення гормонів; активують лімфоток, що призводить до зняття набряків і зменшенню запальних процесів; покращують регенерацію тканин; знімають больовий синдром. Позитивного результату можна очікувати в тому випадку, якщо головною складовою є медикаментозне лікування, а на додаток до нього призначається магнітотерапія.

Показання до застосування

У багатьох країнах метод магнітотерапії не визнаний традиційною медициною. Користь від застосування магнітного поля в лікувальних цілях досі науково не доведена. Але відгуки пацієнтів по даній процедурі говорять про її ефективність і безпеку. При багатьох захворюваннях людини призначається магнітотерапія. Лікування проводиться при наступних недугах:

  • Під час простудних захворювань, у тому числі при порушенні роботи верхніх дихальних шляхів.
  • Ефективно використовують метод для лікування захворювань опорно-рухового апарату. Процедура допомагає зняти запалення, покращує наростання хрящової тканини, виводить сольові відкладення.
  • Сприяє магнітотерапія загоєнню виразок і ерозій слизової оболонки при шлунково-кишкових порушеннях.
  • Завдяки тому, що процедура прискорює обмін речовин і кровообіг, видалення зайвої рідини, її ефективно застосовують для зниження ваги і боротьби з целюлітом.
  • Нормалізуючи регенеративні процеси, магнітотерапія успішно справляється з шкірними захворюваннями: рубцями, висипом вугрів, дерматозами, гематомами.
  • Допомагає при недугах сечостатевої системи.
  •  Застосовують даний метод лікування і в профілактичних цілях: для підвищення імунітету та запобігання ускладнень основного захворювання.

Протипоказання

Не рекомендується проводити процедури магнітотерапії дітям до 2 років, вагітним жінкам, людям з підвищеним артеріальним тиском, епілептичними розладами, порушеннями згортання крові. Наявність таких захворювань, як туберкульоз, аритмія, міома також є протипоказаннями до того, щоб використовувати апарат магнітотерапії. Не можна використовувати магнітні прилади і при наявності імплантуються стимуляторів, а також у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, при прийомі заспокійливих препаратів.

Позначки:

Читайте також

УВЧ-терапія: як це працює

УВЧ-терапія відноситься до різновидів електролікування. З допомогою високочастотного і ультравысокочастотного електромагнітного поля в тканинах посилюється кровообіг і лімфоток, збільшується проникність стінок...

Фототерапія або лікування світлом різних захворювань

Що ж таке фототерапія?Хтось може помилково вважати, що це такий метод дистанційного лікування або кодування, які зазвичай застосовують різні народні цілителі або знахарі.Однак це не так. Фототерапія це лікування...