Лужна вода і її роль у боротьбі з печією

Щелочная вода и ее роль в борьбе с изжогой

Можливо, ви вже чули гучне обговорення переваг і недоліків лужної води. Її п’ють багато знаменитостей, наприклад, Міранда Керр, але так вона корисна насправді?

Ось що пише з цього приводу авторитетний сайт про здоров’я та здоровий спосіб життя Health.

Що таке лужна вода?

Всі продукти і напої мають свій рівень pH. Шкала рН коливається від 1 (найбільш кислотний рівень) до 14 (лужний). Більшість водопровідної та бутильованої води має рН близько 7 (нейтральний), а у лужної води більш високий рівень рН, зазвичай від 8 до 9. Споживачі також можуть купувати іонізуючі глечики або фільтри, які прикріплюються до крана, і з їх допомогою робити лужну воду самостійно.

Щелочная вода и ее роль в борьбе с изжогой

Як лужна вода впливає на організм

Вважається, що лужна вода допомагає позбутися від печії, так як благотворно впливає на рівень кислотності в шлунку. Але насправді ніяких конкретних доказів взаємозв’язку між прийомом такої води і лікуванням рефлюксної хвороби немає.

Чому лікарі не рекомендують пити лужну воду

Печія викликається потоком шлункової кислоти, який піднімається в стравохід, а вживання лужного розчину може нейтралізувати цю рідину протягом декількох хвилин. Але це не вирішує основної проблеми печії – причини утворення цієї кислоти!

Прийом лужної води може дещо полегшити ваш стан, але не рекомендується лікарями як головний спосіб лікування. Крім того, надлишковий прийом лужних продуктів чи напоїв може нести потенційний ризик подразнення стравоходу. Тому, якщо ви часто страждаєте від печії, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря.

Щелочная вода и ее роль в борьбе с изжогой

Читайте також 12 способів позбутися від печії при вагітності