Лікарі до сих пір не розуміють, чому COVID-19 викликає втрату слуху

Ключові висновки

Багато пацієнтів з COVID-19 повідомляють про втрату слуху та дзвін у вухах як про пізні симптоми.

Проблеми зі слухом можуть бути викликані самим COVID-19, ліками, які використовуються для його лікування, або стресом, пов’язаним із захворюванням.

Вона описує це як сирену – раптову й різку, без заїкань або пауз, коли вона пропалює її барабанні перетинки. Звук з’являється з перервами протягом дня, без явного джерела його появи. Лінда Гавірія, 35-річна педіатрична медсестра відділення інтенсивної терапії з Майамі, Флорида, страждає так званим тиннитус. Але Гавірія вважає це одним з багатьох нових симптомів, які вона пережила після зараження SARS-CoV-2, вірусом, що викликає COVID-19, в червні.

Гавірія не самотня. Тематичні дослідження показують, що кожен десятий пацієнт з COVID-19 повідомляє про втрату слуху або дзвін у вухах. Випадки втрати слуху через COVID були зареєстровані в усьому світі, від Ірану і Єгипту до Таїланду і Туреччини. Тепер лікарі і дослідники вивчають це.

Симптоми слуху у пацієнтів з COVID-19 розрізняються

Кевін Манро, доктор філософії, професор аудіології Манчестерського університету у Великобританії, говорить, що втрата слуху та / або шум у вухах, як правило, з’являються пізніше в ході інфекції COVID-19 або навіть після одужання. Ці симптоми можуть проявлятися в різних варіаціях і обсягах, і необхідно провести додаткові дослідження, щоб визначити їх точний прогноз.

Манро, який також є директором Манчестерського центру аудіології і глухоти, вивчає зв’язок між COVID-19 і втратою слуху в своєму власному дослідженні.

«Що мене найбільше дивує, так це кількість людей, які повідомляють про проблеми зі слухом. Я отримую сотні листів від людей, які говорять мені, що у них втрата слуху або шум у вухах », – говорить Манро. «Тим не менше, я думаю, що ми повинні бути обережні і не говорити, що COVID-19 викликає у всіх глухоту. Можна сказати, що більше одного з 10 чоловік повідомляють, що щось змінилося з їх слухом, але ми досі не знаємо про це всього ».

У своєму першому дослідженні по цій темі Манро розглянув сім дослідних проектів з вивчення втрати слуху у пацієнтів з COVID-19. Всі пацієнти демонстрували ту чи іншу форму порушення слуху: у одного пацієнта була важка втрата слуху на обидва вуха, в іншого – легка втрата слуху на одне вухо, а у інших спостерігався тиннитус, що коливається між обома вухами. Але між ними не було єдиного кореня.

Його друге дослідження обстежило 121 дорослого пацієнта і виявило, що 13% респондентів повідомили про погіршення слуху або розвитку шуму у вухах через вісім тижнів після виписки.

Манро каже, що ще занадто рано говорити про ступінь шкоди, який COVID-19 завдасть вухам. Деякі з контактували з ним пацієнтів повідомили про посилення симптомів, у той час як інші відзначили поліпшення з часом.

Що це означає для вас

Якщо COVID-19 вплинув на ваш слух або викликав шум у вухах, ви не самотні. Дослідники ще не знають, чи є цей стан тимчасовим або постійним, але вони радять вам якомога швидше звернутися за консультацією до лікаря. Якщо втрата слуху раптова, стероїди можуть допомогти виправити її в перші 24 години.

SARS-CoV-2 – не перший вірус, що викликає втрату слуху

Нерідко вірус вражає слухову систему. Хоча відомо, що MERS і SARS – два інших коронавируса з того ж сімейства, що і SARS-CoV-2 – не викликають втрату слуху, на відміну від інших вірусів.

наприклад:

  • Кір: може викликати вушну інфекцію, яка призводить до необоротного пошкодження слуху.
  • Свинка: викликає сильну пухлина на одній стороні обличчя і зазвичай викликає порушення слуху на ураженій стороні.
  • Вірус імунодефіциту людини: змушує організм атакувати свої клітини, що іноді призводить до втрати слуху і шуму у вухах.
  • Вроджена цитомегаловірусна інфекція: може викликати втрату слуху у дітей.

«Ми знаємо, що віруси можуть пошкодити наш слух за допомогою різних механізмів, які можуть завдати непоправної шкоди», – говорить Манро. «Жоден з інших коронавірусів не викликав проблем зі слухом, але жоден з інших коронавірусів не викликає довгострокових проблем зі здоров’ям, з якими ми зараз боремося. Ось чому лікарі були здивовані, коли ці молоді, здорові люди, у яких, можливо, були легкі симптоми, тепер повідомляють про погіршення слуху ».

Як COVID-19 може вплинути на вуха

Що стосується ГАВІР, її шум у вухах, швидше за все, має неврологічні коріння, так як більшість її симптомів після COVID-19 – запаморочення, проблеми з концентрацією уваги і хронічний мозковий туман – мають неврологічну основу.

Але вчені ще не знають, чи мають ці симптоми чисто неврологічне походження або вони також можуть впливати на слухову систему іншим чином.

Пряме пошкодження слухової системи

Дослідники з лікарні Джона Хопкінса вивчили розтину трьох пацієнтів, які померли від COVID-19, і виявили генетичні сліди SARS-CoV-2 в вухах двох з них, що свідчить про те, що вірус може фізично проникати в вуха.

Однак, за словами Кейтлін Барр, доктора філософії, аудіолога і генерального директора Soundfair Australia, малоймовірно, що вірус SARS-CoV-2 потрапить в ваш слуховий прохід так само, як в рот і ніс.

«Орган слуху, який відповідає за прийом звуків називається равлик, і вона складається з крихітних слухових волоскових клітин, які можуть бути легко пошкоджені» – говорить вона. «Кровопостачання, що йде до нього, дуже мало, тому вірусу, який знаходиться у вашому кровотоці, дуже легко потрапити в вашу равлика. Навіть невелика кількість може мати дійсно великий вплив, і найчастіше це є причиною пошкодження ».

Носові інгаляції

За словами Манро, вдихання SARS-CoV-2 може викликати механізми, схожі на вушну інфекцію, які викликають закупорку вуха.

Пошкодження нерва

Недавні дослідження показують, що COVID-19 іноді пов’язаний з розвитком синдрому Гієна-Барре (СГБ) – рідкісного стану, який може привести до паралічу. Манро каже, що в цьому випадку не безпосередньо пошкоджуються вуха, а нерви, що передають звуки. Цей тип пошкодження називається периферичної невропатією.

Цитокіновий шторм

Барр говорить, що цитокіновий шторм, важка імунна реакція, викликана вірусом SARS-CoV-2, може викликати запалення в багатьох органах тіла. Якщо це запалення виникає в будь-якої зі структур поруч з вухами, це може викликати дзвін.

«Той факт, що ці симптоми слуху проявляються пізніше, означає, що може знадобитися деякий час, щоб пошкодження наростало і ставало помітним, і це могло бути через повільне прогресування запалення в головному мозку, суглобах або лицьових нервах», – каже Барр.

Ліки можуть сприяти втраті слуху

За словами Манро, COVID-19, ймовірно, не єдине джерело симптомів, пов’язаних з вухом. Ліки, які призначаються при захворюванні, такі як ремдесівір, гидроксихлорохин, лопінавір і ритонавір, є ототоксичними препаратами, які викликають пошкодження равлики.

«Можливо, деяким з цих пацієнтів давали великі дози ліків, щоб допомогти їм з небезпечним для життя станом, і що самі ліки безпосередньо викликали проблеми зі слухом або шум у вухах», – говорить Манро.

В даний час Манро збирає кошти для дослідження, присвяченого довгострокового впливу COVID-19 на слух у дорослих.

Як впоратися з втратою слуху і тиннитус через COVID

Барр говорить, що з самого початку пандемії її завалили дзвінками. Вона радить пацієнтам, що страждають будь-якою формою втрати слуху або шуму у вухах, спочатку проконсультуватися з лікарем для оцінки.

Якщо втрата слуху раптова, Барр рекомендує негайно звернутися за медичною допомогою.

«Стероїди є одним з медичних втручань, які потенційно можуть повернути назад пошкодження слуху, – каже вона. – Але якщо воно виявиться постійним, існують терапевтичні варіанти, такі як слухові апарати і кохлеарні імплантати ».

Тиннитус складніший. Якщо це супроводжує втрату слуху, лікування втрати слуху, швидше за все, допоможе позбутися від шуму у вухах, говорить Барр. Однак якщо тиннитус виникає сам по собі, то в даний час від нього немає медичних засобів.

За словами Барра, тиннитус може бути спровокований і підсилений будь-якою формою стресу. Для боротьби з психічним стресом вона рекомендує когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), яка може перепрограмувати негативне сприйняття слухових симптомів розумом і допомогти людям впоратися з цим.

«Всі ці методи лікування мають різний рівень успіху і залежать від готовності пацієнта пройти курс лікування», – каже Барр. «У кінцевому підсумку, зустрічі з професіоналом є ключовим моментом, і в міру того, як ми дізнаємося більше про це явище, ми будемо краще підготовлені, щоб допомогти».

Позначки:

Читайте також

Чи збільшують імунодепресанти ризик COVID-19?

Імунодепресанти - це широка група використовуваних агентів, серед іншого при ревматичних, шкірних і онкологічних захворюваннях, а також після трансплантації органів. Всупереч припущенням, зробленим на початку епідемії...

Експериментальний препарат блокує розвиток коронавірусу за 24 години

Молнупіравір - експериментальний противірусний препарат, який не дозволяє коронавірусу розмножуватися і поширюватися по організму. Випробування на людях вже тривають.Молнупіравір - ще один противірусний препарат,...

Втрата запаху і смаку при COVID-19: чому виникає цей симптом

Кава без смаку? Лимон, який можна їсти, не кривлячи губ, тому що не відчуваєш кислоти? Ці симптоми можуть бути COVID-19. Втрата запаху або смаку була визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я одним з відмінних...

Домашній тест на COVID-19 дозволений до застосування

Тест на коронавірус вдома? Це може бути проривом. FDA схвалив домашній тест, який дозволяє самому взяти мазок і оцінити його за допомогою спеціального приладу. Все вказує на те, що незабаром ви зможете обстежувати себе...

Трав’яні чаї з шавлії і перили можуть допомогти запобігти або лікувати COVID-19

Команда з Університету Дуйсбург-Ессен виявила, що водні настої шавлії і перили створюють сильну противірусну дію на різні лінії клітин людини. Вже після 30 хвилин обробки клітин як в терапевтичному, так і в...