Коронавірус: в Польщі підтверджено перший рецидив захворювання

Перший випадок повторного зараження коронавірусів в Польщі був підтверджений у жінки, яка вважалася такою, що виздоровіла кількома тижнями раніше. Жінку повторно обстежили, коли вона звернулася до лікарні для планової операції. Зараз вона знову здорова.

У серпні ЗМІ повідомили про  окремі випадки підтвердженого повторного зараження коронавірусом  у людей, які раніше були вилікувані від COVID-19. Аналіз медичної документації на території, контрольованій санепідем в Битомі, показав, що  подібний випадок мав місце і в сусідній країні.

Ізабела Щука, завідуюча відділом епідеміології повятового санітарно-епідеміологічної станції в Битомі, розповіла: – У випадку з однією людиною, яка одужала після отримання двох негативних результатів аналізів, інший позитивний результат був отриманий через сім тижнів після обстеження, проведеного при плановій госпіталізації. Ще один позитивний тест на SARS-CoV-2 був отриманий 2 серпня цього року. – Пацієнт був переведений в однойменну лікарню і виписаний після отримання двох негативних результатів аналізів, – повідомив представник Санепідслужби міста Битом.

За даними агентства PAP,  перші підтверджені випадки реінфекції в Європі були виявлені в останній тиждень серпня в Бельгії і Нідерландах. Як сказала вірусолог Маріон Купманс, цитована в той час голландським громадським телебаченням NOS, раніше були відомі тільки випадки, коли після подолання перших симптомів хвороби коронавірус, присутній в організмі пацієнтів, знову давав про себе знати.

У серпні вчені виявили випадки, коли пацієнти були двічі інфіковані двома злегка мутованими штамами вірусу.

Пацієнт з Голландії – це людина з ослабленою імунною системою. У Льовене, Бельгія, жінка, яка вперше захворіла трьома місяцями раніше, заразилася повторно. Також в серпні дослідники з Університету Гонконгу виявили перший випадок повторного зараження у інфікованого пацієнта через 4,5 місяці після одужання.

Стаття, опублікована дослідниками з Гонконгу, показує, що, хоча  хвороба не захистила пацієнта від повторного зараження, його організм реагував швидше, і в результаті у нього не було  симптомів. Для бельгійської жінки симптоми хвороби були легкими.

Як прокоментували вірусологи, яких цитує голландське телебачення, випадки повторного зараження коронавірусом були очікуваними,  але невідомо, через який час після зараження організм набуває імунітету, а це важливо в контексті ефективності вакцин проти COVID-19.

Вчені все ще вивчають специфіку коронавирусної інфекції. Кілька місяців тому експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я заявили, що в даний час «немає доказів того, що люди, що одужали від COVID-19 і мають антитіла, які захищають від повторного зараження»

У свою чергу, Крістіан Дростен, вірусолог з берлінської клініки Шаріте, який консультує владу Німеччини з протидії пандемії, стверджує, що після одужання від COVID-19 людина набуває імунітет, який частково захищає її від повторного зараження коронавірусом. Дростен вважає, що якщо це станеться, COVID-19 буде менш серйозним.

Позначки:

Читайте також

Застуда може запобігти грипу! А як на рахунок коронавірусу?

Риновірус, вірус, який найчастіше відповідає за застуду, може перешкодити вірусу грипу заразити дихальні шляхи! Це пов’язано з тим, що вірус застуди запускає імунну систему. Продовжуються дослідження, щоб...

Домашній тест на COVID-19 дозволений до застосування

Тест на коронавірус вдома? Це може бути проривом. FDA схвалив домашній тест, який дозволяє самому взяти мазок і оцінити його за допомогою спеціального приладу. Все вказує на те, що незабаром ви зможете обстежувати себе...

Експерт ВООЗ: якби ми всі були в масках, ізоляція не знадобилася б

Чи можна уникнути повного локдауна? За словами експерта ВООЗ, так, якщо ми дотримуємося обмеження і закриваємо рот і ніс. На жаль, в Європі тільки 60-70% людей дотримуються цих рекомендацій.Якщо 95% людей закривали б...

Експерт радить, коли пройти тест на коронавірус

Проф. Влодзімеж Гут з відділу вірусології Національного інституту суспільної охорони здоров'я - Національного інституту гігієни зазначає, що це правило застосовується до всіх інфекцій: ми проводимо тестування, коли...

Чи збільшують імунодепресанти ризик COVID-19?

Імунодепресанти - це широка група використовуваних агентів, серед іншого при ревматичних, шкірних і онкологічних захворюваннях, а також після трансплантації органів. Всупереч припущенням, зробленим на початку епідемії...