Корисний чи насправді вегетаріанський фастфуд

Полезен ли на самом деле вегетарианский фастфуд

Дієти, які включають в себе продукти рослинного походження, надають позитивний вплив на здоров’я (зниження ризику ожиріння, серцевих захворювань, діабету другого типу). Тому здається, що вегетаріанський фастфуд набагато корисніше, ніж звичайний фастфуд з м’ясом.

Але редакція CNN health вважає, що не варто дотримуватися такого принципу при виборі свого раціону. Якщо в меню вказано, що вегетаріанська їжа або веганські, це не означає, що вона є здоровою.

Дієтолог Шарон Палмер запевняє, що вона може мати стільки ж калорій (якщо не більше), насичених жирів і натрію. Всі інгредієнти страв мають калорії: незалежно від того, рослинного вони або тваринного походження.

Полезен ли на самом деле вегетарианский фастфуд

Склад вегетаріанської їжі

Незважаючи на те, що ці страв входять овочі, цільнозернові продукти і бобові (отже – вони багаті на клітковину, білок), у них також може бути багато натрію і насичених жирів в залежності від того, як ці страви були приготовлені (їх смажили або готували на грилі), а також багато сиру й різних приправ.

Вегетаріанську або веганскую їжу, які готують на грилі, подається з картоплею фрі, рисом, вершковим соусом, хлібом, посипають сиром. Як бачимо, це – не самий здоровий варіант закуски.

Експерти порівняли сендвіч Fala-Full у Veggie Grill’s і звичайний Big Mac в mcdonald’s, а потім прийшли до висновку, що в вегетаріанському сендвічі в два рази більше калорій, в 2 рази більше натрію і стільки ж насичених жирів, що і в Big Mac.

Полезен ли на самом деле вегетарианский фастфуд

Теплова обробка

Калорійність і корисність часто залежить від ступеня обсмаження страви, кількості використовуваних інгредієнтів, соусів і т. д. тобто ви можете знайти цілком низькокалорійні варіанти фастфуда, але ви повинні точно знати, як їх готували.

Гамбургери

Експерти порівняли вегетаріанський гамбургер Veggie Grill і Big Mac в mcdonald’s. Виявилося, що другий має менше калорій, натрію і насиченого жиру, ніж перший.

Полезен ли на самом деле вегетарианский фастфуд

Їсти чи не їсти?

Здорова їжа – це та, яка складається з здорових інгредієнтів. На сьогоднішній день багато використовують ярлики «веганські» і «вегетаріанська» для того, щоб їжа здавалася більш привабливою і здоровою. Картопля фрі може бути вегетаріанської, але це не означає, що можна їсти кожен день.

Якщо ви хочете схуднути, намагайтеся готувати закуски будинку, адже ви самі підбираєте інгредієнти, що можете відмовитися від жирних соусів і сиру. Якщо ви не впевнені в корисності тієї чи іншої страви у кафе чи ресторані, уточніть у офіціанта, з чого воно складається.

Експерти з харчування радять віддавати перевагу салатів з овочів, цільнозерновим продуктам (квіноа або хліб з цільного зерна), простим варіантів білка (бобовим продуктів або легким веджибургерам). Такий підхід до їжі буде корисний не тільки вегетаріанцям і людям, котрі худнуть, але і всім, хто хоче залишатися здоровими все своє життя.

Читайте також Лікарі виявили, яка дієта краще всього підходить вегетаріанцям