Корисні звички, які покращують роботу кишечника

Полезные привычки, которые улучшают работу кишечника

В наших тілах знаходиться трильйон бактерій, які складають міні-екосистему. Та допомагає нам перетравлювати їжу і поглинати з неї поживні речовини. Але останні дослідження показують, що вплив бактерій на здоров’я людини більше, ніж ми могли собі уявити. Їх дисбаланс здатний привести до набору ваги, запалення і навіть, можливо, до депресії та почуття тривоги.

Вчені запевняють, що при відсутності достатньої кількості «хороших» бактерій з’являється безліч проблем зі здоров’ям, у тому числі підвищується ризик розвитку ожиріння.

Бактерії в кишечнику впливають на нашу чутливість до інсуліну, який контролює реакцію нашого організму на вуглеводи, а саме, чи зробить він їх у жир чи ні. По суті, збільшення чутливості до інсуліну допомагає спалюванню вуглеводів.

Зв’язок мозку і кишечника

Полезные привычки, которые улучшают работу кишечника

Мозок може впливати на кишечник, а кишечник – на мозок. Зв’язок між животом і нашим розумом очевидна. Приміром, дуже часто розлад шлунка виникає з-за стресу. У 2011 році британські вчені дали пробіотики як щурам, так і людям. Через місяць вони відзначили значне зниження тривоги у щурів і зменшення ворожості, а також депресії у людей. В Оксфорді вчені прийшли до висновку, що добавки, які призначені для збільшення кількості «хороших» бактерій в кишечнику, можуть вплинути на спосіб емоційної обробки людиною інформації, знижуючи його стрес і негативні емоції.

Читайте також: Кращі і гірші продукти для вашого кишечника

Що ж ми можемо зробити для свого кишечника?

Не ігноруйте проблеми зі здоров’ям

Якщо запори, діарея, здуття живота стають для вас частим явищем – обов’язково треба йти до лікаря. Не варто також ігнорувати печію, біль у шлунку та інші проблеми зі здоров’ям. Слід звертати увагу на речі, які відбуваються не тільки в животі: депресія, псоріаз, екзема, мігрень. Це може бути також пов’язане з кишечником і вашої микробиомой.

Ведіть щоденник харчування

Полезные привычки, которые улучшают работу кишечника

Це допоможе вам дізнатися, як ваш організм реагує на ті чи інші продукти. Наприклад, ви можете дізнатися, що у вас непереносимість лактози. Маючи перед собою список продуктів, які ви вживаєте в їжу, ви зможете зрозуміти, що варто виключити з раціону, щоб допомогти своєму здоров’ю.

Їжте продукти з клітковиною

Фрукти, овочі, сочевиця, цільнозернові продукти – це ті продукти, які вам варто включити в раціон. Вони є чудовим джерелом пребіотиків, які насичують ваші «хороші» бактерії корисними хімічними речовинами. Ваш кишечник скаже вам спасибі також за цибуля, часник, йогурт, артишоки, яблука і фісташки.

Перейдіть на протизапальну їжу

Полезные привычки, которые улучшают работу кишечника

Фахівці рекомендують вживати якомога менше продуктів тваринного походження (м’ясо і молочні продукти), тому що вони можуть привести до запалення. Скоротіть їх приблизно на 20-25%. У категорію шкідників також входять продукти з високим вмістом цукру, крохмалю, транс-жирів.

Їжте ферментовані продукти, йогурти

«Хороші» бактерії є не тільки в йогуртах. Вони є і в квашеній капусті, кімчхі, темпі і місо-пасті. Перевага таких продуктів в тому, що ви отримуєте не тільки пребіотики, але і інші корисні речовини.

Виключіть синдром роздратованого кишечника

Полезные привычки, которые улучшают работу кишечника

Як ми вже говорили, важливо вести щоденник і записувати те, що входить у ваш раціон. Є продукти з короткоцепочечными вуглеводами, які погано всмоктуються у тонкому кишечнику і призводять до газоутворення. Причому синдром роздратованого кишечника у деяких людей виникає через одних продуктів, у інших – зовсім інших.

Більше спіть

Нестача сну призводить до підвищення рівня кортизолу, а з-за стресу часто виникають проблеми в шлунково-кишковому тракті. Згідно з деякими дослідженнями, хронічний стрес може викликати дисбактеріоз або аномальну картину зростання кишкових мікробів. З-за стресу у людини починається запалення, а через запалення він не може нормально перетравлювати їжу.

Регулярно займайтеся спортом

Полезные привычки, которые улучшают работу кишечника

Фізична активність – найбезпечніший антидепресант, який допомагає нам виробляти ендорфін і боротися зі стресом, який так часто шкодить нашому здоров’ю і кишечнику.

Пройдіть медичне обстеження

Вам не потрібно робити аналізи часто, але все ж краще ви будете заздалегідь розуміти, що відбувається з вашим організмом, адже багато проблем ще довгий час не дають про себе знати.

Будьте обережні з антибіотиками

Полезные привычки, которые улучшают работу кишечника

Антибіотики вбивають величезна кількість як «хороших» і «поганих» бактерій в кишечнику. Намагайтеся знаходити альтернативу цих препаратів, особливо при лікуванні маленьких дітей. Дитина, яка з малих років приймає антибіотики, має більший ризик розвитку хвороби Крона.

Регулярно відвідуйте лікаря

Зазвичай ми приходимо до лікаря, коли нам вже зовсім погано. Але чим раніше ви звернетеся до лікаря, чим швидше він зможе визначити причину ваших проблем зі здоров’ям і вас вилікувати. Ви також заощадите багато грошей, так як лікування запущених хвороб обходиться значно дорожче і іноді вимагає хірургічного втручання.

Читайте також: Що їсти і пити, щоб організм працював відмінно