Корисні поради для 30-40 літніх, щоб залишатися бадьорими в 60-70 років

Полезные советы для 30-40 летних, чтобы оставаться бодрыми в 60-70 лет

Наближення старості лякає багатьох, проте навіть у літньому віці можна зберегти бадьорість тіла і духу, якщо вчасно приділити увагу своєму здоров’ю. Сьогодні ми поділимося з вами корисними порадами, які допоможуть відчувати себе енергійними, активними в 60-70 років.

Харчуйтеся правильно і помірно

Статистика показує, що на японському острові Окінава живуть самі здорові і бадьорі пенсіонери. В середньому жителі острова живуть 85 років і практично не хворіють. Їх раціон складається з морепродуктів, водоростей, сиру, рису, а також свіжих овочів і фруктів. При цьому японці знають міру в їжі і ніколи не переїдають. Фахівці рекомендують літнім людям скоротити добову норму калорій на 300-500 ккал, при чому починати краще заздалегідь. Вже в 30 років ви можете поступово зменшувати калорійність страв.

Полезные советы для 30-40 летних, чтобы оставаться бодрыми в 60-70 лет

Уникайте гніву

83-х річна рок-зірка Грейс Кук, яка підірвала інтернет своїми епатажними виступами у 2007 році говорила, що секрет її довголіття в умінні прощати і уникати образ. Вона зізналася, що не вміє сердитись на інших і завжди готова вислухати чужу точку зору.

Фокусуйтеся на найважливішому

Згідно з опитуванням, багато літні люди порадили молодому поколінню навчитися розставляти пріоритети: фокусуватися на чомусь одному і робити це максимально добре. Вони кажуть, що таким чином життя буде протікати більш спокійно і гладко, а відсутність стресів позитивно позначиться на вашому здоров’ї.

Полезные советы для 30-40 летних, чтобы оставаться бодрыми в 60-70 лет

Приділяйте увагу зубах

Після 30 років потрібно уважніше стежити за здоров’ям зубів, інакше ви ризикуєте заробити атеросклероз і погіршити свої когнітивні навички. Крім того, хвороби зубів пов’язані із захворюваннями серця. Бережіть зуби ще в молодості, щоб у старості уникнути багатьох проблем.

Більше рухайтеся

У 2011 році 100-річний спортсмен Робер Маршан встановив рекорд, проїхавши 23 кілометри за 1 годину на велотренажері. Пізніше Робер побив власний рекорд і подолав 24 кілометри за 1 годину на гоночному велосипеді. За словами Робера, рух та здоровий спосіб життя – секрет його довголіття і сили.

Полезные советы для 30-40 летних, чтобы оставаться бодрыми в 60-70 лет

Приймайте добавки

Звичайно, при правильному харчуванні ваш організм не повинен страждати від дефіциту вітамінів і мінералів, але, якщо ви відчуваєте, що вам чогось не вистачає, зверніть увагу на добавки. Попередньо проконсультуйтеся з лікарем і визначте список відсутніх речовин.

Зверніть увагу на представлені вище поради, які допоможуть вам зберегти міцне здоров’я і високий рівень енергії з віком.

  • Читайте також: 15 порад, як зберегти здоров’я зубів