Кольоротерапія (хромотерапія)

Хромотерапія – це безконтактний метод лікування світлом і кольором, ефективність якого науково доведена. Він заснований на тому, що світло, будучи електромагнітним випромінюванням, проникає через тканини і несе необхідну енергію. Всі кольори мають своє випромінювання, що несе ту чи іншу інформацію. Вплив відповідного кольору на певний внутрішній орган може бути цілюще. Хромотерапія застосовується для лікування не тільки фізичних, а й психічних захворювань і розладів.

Психологічно різні кольори діють на стан і внутрішній баланс кожної людини в будь-який момент: активності, релаксації, емоційної стабільності та ін. Тобто вони мають прямий вплив, який може бути запрограмованим. Наукові дослідження останніх років показують, що фізично однаково впливають на всіх без винятку людей, незалежно від ставлення конкретного індивідуума до якого-небудь з них. Властивості конкретних кольорів чудово відомі, і використовуючи їх окремо або разом, можна досягти чудових результатів.

Психологія кольору

Як вже говорилося, різні кольори діють на нас по-різному. Наприклад, синій і блакитний знімають головний біль, червоний викликає підвищення тиску, проблеми з травленням знімає жовтий, зелений і синій. Жовтий також допомагає при лікуванні деяких психічних захворювань і розладів. Фіолетовий і пурпурний прийнято пов’язувати з головою і інтеллектом,червоний – із серцем, а жовтий, синій і зелений – з травними органами.

Кольори теплої колірної гамми – жовтий, червоний і оранжевий – традиційно асоціюють з теплом, сонцем і вогнем, а синій, блакитний, зелений і фіолетовий – з прохолодою листя, моря і неба. Теплі кольори викликають більш приємні асоціації, ніж холодні. Важливу роль в хромотерапії грають наші суб’єктивні психологічні реакції. Основні кольори співвідносяться з тілом, інтелектом, емоціями і збереженням гармонії між ними.

Хромотерапія

Для лікування терапевт вибирає кольори, що підходять для усунення виявленої патології після трирівневої діагностики: анатомічної, енергетичної та психологічної. Існує два типи хромотерапії:

Люмінесцентна хромотерапия (світлотерапія) – метод впливу кольоровими світловими променями, отриманими при проходженні білого світла через колірні фільтри. Люмінісцентна хромотерапия сприяє зменшенню травматичного болю, а також покращує пам’ять, знімає тривожність, стрес і депресію.

При молекулярній хромотерапії використовуються хвилі такої ж довжини, що і при люмінесцентній хромотерапії, але колірні фільтри представлені в даному випадку не світлом, а речовиною. Молекулярна хромотерапия застосовується на двох рівнях: на шкірному рівні (нанесення мазей) і на оральному рівні (прийом рідини або гомеопатичних засобів). Спостерігаючи за тим, які кольори викликають у людини позитивні емоції, а які – негативні, терапевт дізнається більше про психологічний стан пацієнта. Так, якщо пацієнт вибирає темні кольори, він потребує відпочинку і зняття стресу.

Показання до кольоротерапії

Безсоння або хронічне недосипання. Хромотерапія застосовується для відновлення нормального режиму сну у людей, які не можуть спати ночами, а також у тих, хто прокидається рано вранці або вночі. – Депресія, хронічна підвищена тривожність або стрес. – Передменструальний синдром. – Напади паніки. – Розлади біоритмів у зв’язку з трансатлантичними перельотами. – Розлади харчової поведінки – анорексія і булімія. – Псоріаз.- Сезонний афективний розлад (САР), викликаний недоліком повного спектру випромінювання. – УФ випромінювання (сонячні лампи) іноді допомагають нейтралізувати токсини в організмі. – Опромінення крові- УФ випромінюванням вбивають мікроби – віруси, бактерії, грибки, і нейтралізують токсини в організмі.

 * Для лікування серйозних захворювань слід користуватися традиційними методами медицини, а не кольоротерапією. * Хворим на епілепсію, що проходять курс лікування, не рекомендується дивитися на миготливе світло. 
* Якщо ви приймаєте ліки за призначенням лікаря, уважно прочитайте всю інформацію на упаковці, щоб переконатися в тому, що ліки не дають побічних ефектів при впливі на шкіру яскравого світла. 

Читайте також

Трихолог: волосся потрібно мити більше одного разу

Джоанна Скшипчак, косметолог-трихолог, пояснює, чому одноразового миття голови недостатньо.Джоанна Скшипчак веде профіль Ekspert Kosmetyczny в Instagram, і саме тут вона зосередила увагу на частоті миття волосся в...

Як зменшити симптоми алергії на кішок? Гіпоалергенні породи кішок?

Алергія на кішок зустрічається набагато частіше, ніж на інших домашніх тварин. Однак, оскільки кішки не вимагають такої уваги, як собака, для багатьох цей вибір здається оптимальним - ось чому гіпоалергенні породи...

Поствакцинальний імунітет до грипу зазвичай зберігається протягом шести місяців

Говорять, що вакцина проти грипу діє тільки три місяці. Це неправда! Достатній імунітет проти цього захворювання після вакцинації зберігається не менше шести місяців.В останні дні в ЗМІ з'явилися побоювання, що не...

Застуда може запобігти грипу! А як на рахунок коронавірусу?

Риновірус, вірус, який найчастіше відповідає за застуду, може перешкодити вірусу грипу заразити дихальні шляхи! Це пов’язано з тим, що вірус застуди запускає імунну систему. Продовжуються дослідження, щоб...

Синдром понеділка – як подолати недільний страх перед наступаючим робочим тижнем

Вам не потрібно знати, що є щось на зразок синдрому понеділка, щоб випробувати страх понеділка і початку нового тижня. Цей страх може з'явитися на початку недільного ранку, тому що виявляється, що з кожною миттю і з...