Коли головний біль стає тривожним сигналом?

Коли головний біль стає частим явищем і не дає виконувати свої щоденні справи, варто піти на консультацію до лікаря і пройти обстеження, щоб перевірити, чи немає серйозних проблем.

Головний біль – це, певною мірою, нормальне явище в нашому житті. Без сумніву, він є добре відомим і докучливим ворогом, який найчастіше минає сам по собі без будь-яких серйозних ускладнень.

Утім, є люди, у яких попри відчуття полегшення після вживання знеболювальних або хорошого відпочинку, головний біль з’являється знову.

Таке трапляється досить часто. Зараз ми маємо на увазі мігрені, хронічний головний біль, який суттєво впливає на якість життя.

Тож… коли такий розлад повинен спонукати людину забити на сполох? Чи може головний біль бути чимось небезпечнішим? Це питання потрібно розглянути більш докладно.

Зважаючи на те, що інформація є найкращою зброєю, далі в цій статті ми наведемо три поширені факти, які ви маєте знати.

Головний біль: на які чинники варто звертати увагу під час визначення серйозності проблеми

У Гарвардському університеті  провели дуже цікаве дослідження щодо головного болю. Перш за все, щоб розвіяти ваші страхи та переживання, достатньо сказати, що майже в 95% випадках цього неприємного стану він не є симптомом жодного серйозного захворювання.

Тепер, коли ми прояснили ситуацію, варто також зазначити, що досить часто головний біль є дуже виснажливим. Такі захворювання, як мігрень, вовчак, депресія або артрит проявляються через цей симптом.

Ми знаємо, що від самого головного болю ніхто ще не вмер, однак він суттєво погіршує якість життя людей. У цьому стані ми часто закриваємося вдома й переносимо так зване “соціально невидиме захворювання”.

Такі проблеми зі здоров’ям, безсумнівно, значно погіршують життя. Проте особливо важливо знати, у який момент головний біль чи ймовірна мігрень перестають бути нормальними й попереджають нас про дещо значно серйозніше.

Погляньмо на три характеристики, які варто взяти до уваги.

1.  Коли головний біль стає тривожним сигналом

У вищезгаданому дослідженні Гарвардського університету було виділено низку характеристик, на які завжди потрібно звертати увагу, якщо ви або хтось із ваших близьких страждає на головний біль.

Зверніть увагу:

характер головного болю раптово змінюється. Наприклад, якщо у вас виникав різкий біль, який минав після вживання анальгетиків, а тепер ліки не допомагають, неодмінно зверніться до лікаря;

також варто піти на огляд до спеціаліста, якщо у людини стається неймовірно сильний приступ болю (схоже на серцевий напад);

якщо біль посилюється, коли ви кашляєте або рухаєтеся, це також ненормально;

крім того, вас має насторожувати, коли головний біль не дає виконувати свої щоденні справи;

деякі люди стають агресивними або дратівливими під час головного болю. Це теж відхилення від норми;

будьте дуже обережними якщо біль супроводжується лихоманкою та затіканням шиї;

крім того, якщо у вас виникають проблеми із зором, запалюються очі, порушується мова, з’являється слабкість і запаморочення, варто негайно їхати в лікарню або викликати швидку;

лікарі також попереджають, що раптовий нічний біль має бути причиною для занепокоєння;

якщо “б’є” в голові й біль не минає, потрібно негайно їхати в лікарню.

2. Головний біль і напад

Коли в людини виникає сильний головний біль, вона, без сумніву, найбільше боїться серцевого нападу. Такі напади можуть траплятися як у молодому, так і у вже похилому віці. Тому завжди потрібно пам’ятати шість ознак серцевого нападу.

Людина раптово втрачає сили з одного боку тіла: руці, нозі чи половині обличчя.

Ми як вже говорили раніше, виникає неймовірно сильний головний біль.

Також з’являється відчуття поколювання в обличчі, руці чи нозі (з одного боку тіла).

Втрата зору в одному оці.

Виникають проблеми з мовленням або людина не може нормально висловитися.

Перед серцевим нападом дуже часто виникає відчуття запаморочення, нестійкості або втрати рівноваги.

3. “Демон головного болю”

Усі ми добре знаємо про вплив мігреней і тензійного головного болю, утім за словами неврологів і хворих, кластерні головні болі є найбільш болісними.

Дуже часто в такому стані людей охоплює страх, і вони починають думати, що відбувається щось жахливе. Проте цей стан не настільки серйозний, як здається.

Відчуття болю дуже сильні, людину може навіть паралізувати на кілька годин, але як ми вже сказали, кластерний біль не є симптомом якогось захворювання.

Кластерний головний біль виникає в 1% населення, переважно в чоловіків.

Це сильний і виснажливий біль, який може тривати від 15 до 90 хвилин і виникати кілька разів упродовж дня.

Кластерний головний біль пов’язаний з незначними проблемами гіпоталамусу та циркадними ритмами. Іноді стиль життя людини, стрес, нестача сну або велике навантаження на роботі можуть призводити до такої проблеми.

У підсумку хочемо зазначити, що в більшості випадків головний біль не є серйозною загрозою й виникає через втому, напруженість або навіть гормональні зміни.

Тим не менш, коли він стає вашим щоденним супутником або пов’язаний із симптомами, про які ми говорили в цій статті, неодмінно зверніться до лікаря, щоб дізнатися точний діагноз.

Головний біль може бути симптомом захворювань, про які варто знати, щоб почати відповідне лікування.

Читайте також

Як зміцнити дихальну систему і підготувати організм до осені?

Ось-ось почнеться осінь, як і сезон зараження. Як їм запобігти і як подбати про нашу дихальну систему, щоб не захворіти?Холод, вітер, дощ, постійна зміна погоди ... Буває, що ми тепло одягаємося, але починає світити...

Як зробити антибактеріальний гель і дезінфікуючий засіб для рук в домашніх умовах?

Варто завжди мати при собі антибактеріальний гель для рук, особливо зараз, коли по усім країнам світу розповсюдилась пандемія коронавірусу SARS-CoV-2.Антибактеріальний гель - це простий у використанні продукт,...

Трав’яні чаї з шавлії і перили можуть допомогти запобігти або лікувати COVID-19

Команда з Університету Дуйсбург-Ессен виявила, що водні настої шавлії і перили створюють сильну противірусну дію на різні лінії клітин людини. Вже після 30 хвилин обробки клітин як в терапевтичному, так і в...

Набряк і біль в яєчках можуть бути симптомами COVID-19

Лікарі попереджають, що одним із симптомів COVID-19 може бути набряк яєчок. П'ять лікарів опублікували статтю в Американському журналі екстреної медицини, що описує випадок пацієнта, у якого виник набряк яєчок...

Як визначити ризик смерті від операції?

Серйозні ризики хірургічного втручання Якщо ви роздумуєте про операцію, завжди є ризик смерті через процедури або анестезії, яка проводиться під час процедури. Це вірно як для амбулаторних процедур, так і для...