Кількість дітей впливає на тривалість життя жінки

Как количество детей влияет на продолжительность жизни женщины

Розвиток плоду під час вагітності вимагає багато енергії, джерелом якої є організм матері. Але чи може витрата цієї енергії вплинути на тривалість життя жінки? В Daily Mail були опубліковані результати великого дослідження на цю тему.

Почнемо з того, що теорія передчасного старіння багатодітних матерів аж ніяк не нова. Відомості про таких спостереженнях містяться в історичних записах британської королівської сім’ї. Але знайти доказ цим припущенням виявилося не так вже й просто. Справа в тому, що на стан організму людини впливає дуже багато зовнішніх факторів. Наприклад, стан екології, фінансова забезпеченість та генетика.

Как количество детей влияет на продолжительность жизни женщины

Щоб мінімізувати вплив цих факторів, було прийнято рішення провести дослідження на Філіппінах серед 3200 жінок у віці від 20 до 22 років. Всі учасниці належать до однієї соціальної групи і мають рівний доступ до матеріальних благ. А ось кількість дітей у цих жінок абсолютно різне. Деякі є багатодітними матерями, незважаючи на вік.

Суть дослідження полягала у вивченні теломер жінок. Це кінцеві ділянки хромосом, які є важливою частиною імунної системи. Саме вони відповідають за здатність організму до відновлення. Скорочення їх довжини, призводить до швидкого старіння всіх тканин організму.

Виявилося, що існує стійка тенденція до скорочення теломер після кожної вагітності. Крім старіння, це знижує здатність організму протистояти інфекціям і створює сприятливий грунт для зростання ракових клітин.

Как количество детей влияет на продолжительность жизни женщины

Також дослідники звернули увагу на біологічний вік жінок. Результати виявилися передбачуваними – багатодітні матері набагато старше з епігенетичної точки зору. З іншого боку, дослідники припускають, що це пов’язано з післяпологовим виснаженням. Ймовірно, організм може самостійно синхронізувати реальний і біологічний вік, але для цього потрібно кілька років.

Результати цього дослідження виявилися досить суперечливими, оскільки реальна тривалість життя багатодітних матерів цілком відповідає загальним статистичним показникам.

Читайте також 5 порад, які дозволять мислити позитивніше при лікуванні безпліддя