Жіночі лайфхаки, які допоможуть отримувати надбавку до зарплати нарівні з чоловіками

Женские лайфхаки, которые помогут получать прибавку к зарплате наравне с мужчинами

Не секрет, що на сучасному ринку праці зберігається гендерна дискримінація. По всьому світу чоловіки заробляють значно більше, ніж жінки. Різниця складає майже 30%. Якщо в таких країнах, як Ісландія і Бельгія ця проблема зведена до мінімуму, то у нас ситуація тільки погіршується.

Але насправді все у ваших руках. Якщо ви вважаєте, що ваш труд оцінюють несправедливо, то зверніться до керівництва з проханням про підвищення. Ось кілька лайфхаков для жінок, як отримати надбавку до зарплати.

1. Підготуйтеся до розмови

Перед розмовою з керівництвом компанії, варто провести детальну оцінку ринку праці і власних здібностей. Об’єктивно порахуйте, скільки ви повинні заробляти. Якщо ваша зарплата значно нижче отриманих показників, то сміливо йдіть до роботодавця.

Женские лайфхаки, которые помогут получать прибавку к зарплате наравне с мужчинами

2. Не озвучуйте свої очікування відразу

Буде краще, якщо ви дочекаєтеся конкретної пропозиції від роботодавця. Справа в тому, що вам можуть запропонувати більше, ніж ви очікуєте. Це величезна рідкість, але буде дуже прикро втратити такий шанс. Якщо керівництво наполягає на тому, щоб озвучили свої очікування, то додайте до суми 10-15%.

3. Акцентуйте увагу на конкретиці

Зробіть акцент на тому, які переваги одержує компанія від співпраці з вами. Розкажіть про те, яким буде ваш внесок у загальну справу в довгостроковій перспективі. Оперуйте цифрами і фактами, щоб бути більш переконливими.

4. Говоріть впевнено

Уникайте таких фраз, як «можливо» або «може бути». Справа в тому, що вони видають у вас невпевнено в собі людини. Намагайтеся використовувати багато стверджувальних речень. Обов’язково проведіть репетицію розмови, щоб ваш голос звучав спокійно, але впевнено.

Женские лайфхаки, которые помогут получать прибавку к зарплате наравне с мужчинами

Читайте також Як вести сімейний бюджет і чому це настільки важливо

5. Не бійтеся мовчання

Не варто заповнювати паузи безглуздими фразами. Це ділова розмова, тому вони тут зовсім недоречні. Насправді в подібній ситуації незручно себе почувати повинен саме роботодавець. Ведіть себе впевнено і не метушіться.

6. Уважно слухайте

Після викладення своєї позиції, спокійно вислухайте відповідь. Не варто перебивати співрозмовника, адже ви ризикуєте безнадійно зіпсувати відносини з роботодавцем. Врахуйте, що навіть у разі негативної відповіді, вам доведеться залишитися в компанії.

7. Поцікавтеся різними бонусами

Поговоріть про більш зручному графіку, додаткових вихідних і страховці. Зазвичай на такі поступки роботодавці йдуть набагато більш охоче. Тільки не забувайте аргументувати свої вимоги. Скажіть про те, що це зробить вас продуктивніше.

Женские лайфхаки, которые помогут получать прибавку к зарплате наравне с мужчинами

8. Тренуйтеся

Ведення переговорів на такі тонкі теми – це справжнє мистецтво, тому вам варто багато практикуватися. Наприклад, якщо у вас навіть не виходить повернути в супермаркет прострочені товари, то йти до керівництва ще явно зарано. Тренуйтеся з друзями або перед дзеркалом.

Читайте також Як навчитися збирати і економити, якщо зарплата маленька