Йога на стільці від Тетяни Лисицький

Йога на стуле от Татьяны Лисицкой

Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, ви страждаєте від зайвої ваги або вік не дозволяє вставати на голову — це ще не значить, що йога не для вас. Почніть з малого — спробуйте, наприклад, йогу на стільці.

Зміст статті [сховати]

  • 1. Полегшений варіант пози лотоса
  • 2. Поза орла на стільці
  • 3. Поза воїна на стільці
  • 4. Поза трикутника на стільці
  • 5. Випад з опорою на стілець
  • 6. Нахили вперед (пози довголіття)

Йога на стільці, доступна кожному, має виражений терапевтичний ефект за умови правильного виконання асан. Використання стільця дозволяє розвантажити опорно-руховий апарат, особливо хребет, полегшує утримання рівноваги, входження в асану і вихід з неї. Комплекс можна робити щодня, а можна два-три рази в тиждень, головне — регулярно.

1. Полегшений варіант пози лотоса

Йога на стуле от Татьяны Лисицкой

Сядьте на стілець, зігніть ногу в коліні і покладіть її на іншу ногу. Руки тримаєте на колінах долонями вгору. Сконцентруйте увагу на диханні. Погляд направляйте вдалину, уявляючи, що сидите біля берега моря, потім на конкретний предмет на стіні (якщо займаєтеся перед дзеркалом на своє обличчя) і потім знову вдалину. Утримуйте позу від 30 секунд до 3 хвилин. Повторіть для іншої ноги.

2. Поза орла на стільці

Йога на стуле от Татьяны Лисицкой

Сидячи на стільці, праву ногу обвейте лівою ногою, а праву руку лівою рукою так, щоб пальці дивилися вгору. Якщо не виходить, просто заведіть одну ногу за іншу і навхрест з’єднайте лікті. Утримуйте позу 30-40 секунд.

3. Поза воїна на стільці

Це динамічна асана. Сядьте боком на стілець, зробіть випад однією ногою вперед. У кожній позі необхідно затриматися на 8 секунд. Вдих. Простягніть одну руку вперед, іншу назад і розтягуйте руки від грудей. Видих. Залишаючись у випаді, складіть руки в намисто. Вдих. Підніміть голову вгору, сильно не закидайте. Видих. Опустіть голову. Вдих. Відведіть руки назад, з’єднайте долоні за спиною. Видих. Повторіть в іншу сторону.

4. Поза трикутника на стільці

Йога на стуле от Татьяны Лисицкой

Сядьте на край стільця, витягніть руки в сторони, нахиліться до правої ноги так, щоб лінія рук була перпендикулярна підлозі. Направте погляд вгору, утримуючи асану 10-20 секунд.

5. Випад з опорою на стілець

Йога на стуле от Татьяны Лисицкой

Встаньте боком до стільця і, спираючись на нього однією рукою, зробіть випад. Другу приберіть руку за спину. Затримайтеся в позі на 10-15 секунд. Зберігайте рівне і спокійне дихання. Повторіть в іншу сторону.

6. Нахили вперед (пози довголіття)

Йога на стуле от Татьяны Лисицкой

Сядьте на стілець, випряміть ноги. Не сутулячись, підтягуючи шкарпетки на себе, виконуйте нахили спочатку по черзі до кожної нозі, потім до обох ніг. Якщо ви не дістаєте до стоп, утримуйте кисті рук на гомілках.

Закінчите комплекс першої асаной.

Корисні посилання:

Видеозанятия «50 +» з Тетяною Лисицької у фітнес-відеотеки клубу «ЖИВИ!».