Як вибрати правильний робочий вагу в спортзалі для кращого результату

Как выбрать правильный рабочий вес в спортзале для лучшего результата

Тренування з вагою не тільки роблять тіло більш рельєфним, але і сприяють схудненню. Справа в тому, що регулярна силова робота прискорює обмін речовин і сприяє швидкому спалюванню зайвого жиру. Але проблема полягає в тому, що більшість новачків не можуть самостійно підібрати підходящий вага для тренувань.

Ось кілька корисних порад, які допоможуть зробити силові тренування максимально ефективними.

З чого почати?

Как выбрать правильный рабочий вес в спортзале для лучшего результата

Якщо ви вперше опинилися в спортзалі, то почніть з мінімального навантаження. Для початку потрібно виробити правильну техніку виконання вправ, тому краще почати з порожнього грифа. З другої тренування починайте додавати вагу, але робіть це поступово, оскільки ви поки ще не знаєте, на що здатне ваше тіло. Такий підхід варто використовувати і тим, хто повертається до тренувань після тривалої перерви.

Як підібрати правильний вагу?

Как выбрать правильный рабочий вес в спортзале для лучшего результата

Перед тим, як приступати до виконання будь-якого силового вправи, потрібно зробити розминочний підхід з 10-15 повторень з мінімальною вагою. Після цього можна приступати до серйозної роботи. Звичайно, з першої спроби вам навряд чи вдасться підібрати вагу правильно. Зробити це можна тільки способом проб і помилок.

Дуже важливо визначити, яких саме результатів ви хочете досягти. Наприклад, якщо вам потрібно наростити м’язову масу, то вага повинен дозволяти зробити не більше 12 повторень. Саме при такому навантаженні м’язи збільшуються в обсязі. А ось для підвищення витривалості варто попрацювати з середньою вагою, адже вам доведеться виконати по 3-4 підходи.

Є ще один важливий момент. Не варто працювати з одним вагою протягом декількох тижнів, адже вправи просто втратять ефективність. Прислухайтеся до свого тіла, щоб зрозуміти, коли потрібно збільшити навантаження.

Навіщо вести щоденник тренувань?

Как выбрать правильный рабочий вес в спортзале для лучшего результата

Щоденник варто завести відразу ж після першого тренування. Записуйте туди не тільки вагу, з яким ви працюєте, але і кількість повторень і підходів. Це дуже важлива інформація, тому не варто сподіватися виключно на свою пам’ять.

Читайте також Як вибрати фітнес-клуб, якщо ви вирішили серйозно зайнятися спортом