Як вести сімейний бюджет і чому це настільки важливо

Как вести семейный бюджет и почему это столь важно

Фінансові питання дуже часто стають причиною сварок у подружніх пар. Навіть якщо ви шалено кохаєте один одного і чи поділяєте думку в інших питаннях, ви можете мати різний підхід до того, як заробляти гроші і витрачати їх. В ідеалі – якщо ви обговоріть всі ці моменти до того, як вступати в шлюб.

Буде складно знайти порозуміння, якщо ваш чоловік вважає, що потрібно мати роздільний бюджет, а ви – загальний. Пропишіть всі питання, які вас цікавлять, і задайте їх партнерові, щоб у підсумку прийти до якогось консенсусу.

«Фінансова подушка»

Как вести семейный бюджет и почему это столь важно

Накопичений обсяг заощаджень дозволяє вам відчувати впевненість у завтрашньому дні. Це – ваша безпека. У випадку якихось форс-мажорних обставин ви будете знати, що у вас є гроші, щоб вирішити цю проблему. Цю гарантію дає жінці також її робота: нехай навіть чоловік – годувальник у вашій родині, але ви будете почувати себе спокійніше, якщо у вас буде заробіток і незалежність. Ніхто не знає, як складеться життя.

«Спускання грошей»

Немає нічого гіршого, коли один партнер (або навіть обидва) починає витрачати гроші, як тільки їх заробив. Часом доходить до того, що людина може за один день спустити всю зарплату на якусь річ. Важливо розуміти, що так сімейний бюджет не будується. Подружжя відповідають не тільки за себе, але й один за одного, тому потрібно жити з комфортом, але разом з тим «і за коштами».

Планування бюджету

Как вести семейный бюджет и почему это столь важно

Дуже важливо хоча б у перші місяці записувати всі витрати і прибуток. Зараз це робиться легко: за допомогою програм на телефон. Причому ви зможете побачити навіть такі фінансові операції, як проїзд у громадському транспорті. Дрібниця? Якщо таких «дрібниць» дуже багато, набереться велика сума, яка може вдарити по вашому бюджету.

Якщо ви будете бачити «слабкі місця», зможете перерозподілити бюджет і почати економити на малозначущі речі. Радимо завантажити одну з наступних програм: Money Manager, Money Lover, Monefy, Bills-Monitor, Money Wallet.

Інвестування у себе

Семінари, майстер-класи, друга освіта – все це не марна трата грошей. Таким чином ви підвищуєте кваліфікацію і розвиваєтеся. Ви інвестуйте – все це потім обов’язково окупиться. Також важливим є відпочинок. Він необхідний вам і вашій родині, так як без нього у вас не буде сил на роботу.

Не економте на здоров’ї

Как вести семейный бюджет и почему это столь важно

Скупий платить двічі. На жаль, іноді ми витрачаємо мало на найбільш значущі речі. Найпростіший приклад: коли купуємо не найякіснішу (зате дешеву!) їду. А адже це загрожує не тільки отруєнням. Ви потім заплатите набагато більше на лікування, ніж якщо б купили корисну і якісну їжу.

Приділіть увагу доходів

Не зосереджуйте тільки на витрати. Вони природні. Краще подумайте про те, звідки взяти гроші. Де можна заробити більше, щоб вам вистачало на все необхідне (і навіть більше)? Задумайтеся з партнером, звідки прийдуть гроші.

Відкладайте «на чорний день»

Как вести семейный бюджет и почему это столь важно

Близько 20% бюджету потрібно відкладати, так як ніхто не знає, що може статися завтра. Це можуть бути гроші на освіту дітей, на нову квартиру або до пенсійного фонду. Продумайте момент «а що якщо» і переконайтеся, що ваша сім’я має заощадження.

50% вашого бюджету – поточні витрати

Постарайтеся розподілити бюджет так, щоб половина вашого доходу йшла на такі речі, як медицина, комунальні платежі, їжа і одяг.

Вкладайте в те, що дарує вам радість

Как вести семейный бюджет и почему это столь важно

Коли людина витрачає занадто багато грошей на якісь матеріальні блага – це одне, але коли він робить щось для себе, своєї душі і гарного настрою – це інше. Щаслива людина – це впевнений, сильний і успішний чоловік. Якщо ви будете нещасні, ви будете малопродуктивні на роботі. Вам і вашому партнерові потрібні гроші на маленький відпочинок: на риболовлю, подорожі, кава в улюбленій кав’ярні. Економлячи на таких речах, ви ризикуєте накопичувати стрес і позбавити себе задоволень.

Читайте також 5 порад з економії грошей, які поліпшать фінансовий стан і шлюб