Як веганська дієта змінює ваше тіло

Как веганская диета меняет ваше тело

Дослідження показують, що веганство може мати переваги для здоров’я, якщо його правильно спланувати. Для тих, хто протягом більшої частини свого життя дотримувався дієти з присутністю м’яса і молочних продуктів, веганська дієта може призвести до значних змін в організмі.

Брак вітаміну D може призвести до серцевих захворювань

Через три-чотири місяці дієти з фруктів і овочів можуть з’явитися прищі. Це станеться через виснаження запасів вітаміну D, оскільки основними джерелами його в нашому раціоні є м’ясо, риба і молочні продукти. Вітамін D необхідний для підтримки здоров’я кісток, зубів і м’язів, а його недолік може привести до раку, серцевих захворювань, мігрені і депресії.

Відсутність вітаміну В12 може погіршити пам’ять

Через рік на веганскої дієти запаси вітаміну B12 можуть стати виснаженими. Він є живильною речовиною, необхідною для здорового функціонування крові і нервових клітин, і присутня лише в продуктах тваринного походження. Симптоми дефіциту B12 включають задишку, виснаження, погану пам’ять і поколювання в руках і ногах.

Как веганская диета меняет ваше тело

Дефіцит кальцію може призвести до руйнування кістяка

Через кілька років навіть кістки помітять зміни. Так як скелет — це запас мінералів, а після 30 років кістки не можуть поглинати корисні речовини, отримання достатньої кількості кальцію, коли ми молоді, життєво важливо. Далі тіло забирає кальцій з скелета, щоб заповнити в організмі,якщо ж його не вистачає, кістки стають крихкими. Овочі, багаті кальцієм, такі як капуста і брокколі, можуть захищати кістки, але цього недостатньо. Тому ризик перелому серед веганів перевищує на 30% порівняно з вегетаріанцями і всеїдними.

Веганскую дієту потрібно збалансувати

При правильній підготовці вегетаріанська дієта може бути корисною для здоров’я людини, апетит до м’яса згасне. В залежності від того, чи веганська дієта з обробленої їжі і рафінованих вуглеводів або добре спланована і збалансована, зміна раціону може призвести до деяким позитивним змінам в розмаїтті бактерій в товстій кишці. Вчені вважають, що велика різноманітність видів для кишкових бактерій може бути корисним для всієї системи організму. Також в результаті процвітання великої різноманітності видів бактерій екосистеми стають сильнішими.

Как веганская диета меняет ваше тело

Збалансована веганська дієта з низьким вмістом солі запобігти серцеві захворювання, інсульт і знизить ризик розвитку діабету. Оскільки споживання поживних речовин, таких як залізо, цинк і кальцій, знижується на веганскої дієти, наше тіло краще поглинає їх з кишечнику. Якщо адаптації недостатньо, добавки можуть заповнити дефіцит.

Читайте також 5 вітамінів, які обов’язково потрібні вегетаріанцям