Як уникнути проблем зі шлунком, перебуваючи у відпустці

Как избежать проблем с желудком, пребывая в отпуске

Настав час літніх відпусток: вирушаючи до моря в жаркі країни, разом з яскравими враженнями від відпочинку у води є ризик отримати нетравлення шлунка через зміни звичного раціону або ж неякісних продуктів харчування. Щоб не провести весь довгоочікуваний відпустку в туалеті або того гірше на лікарняному ліжку, дотримуйтесь цих п’яти правилами харчування за кордоном:

Как избежать проблем с желудком, пребывая в отпуске

Помірність і розсудливість

Якщо той чи інший продукт викликає у вас підозру, не варто ризикувати і пробувати. Перебуваючи в екзотичних країнах, ніколи не купуйте так звану вуличну їжу — харчуйтеся в готелі, кафе або купуйте продукти харчування в магазинах з відповідним температурним режимом їх зберігання. Також дотримуйтесь помірність. Горезвісний all inclusive часто змушує відпочиваючих переїдати, що загрожує не тільки набором зайвої ваги, але і неприємностями у вигляді нетравлення шлунка.

Якщо нудить у літаку

У разі якщо раніше ви вже стикалися з такою проблемою, намагайтеся не їсти відразу перед вильотом — перекусіть за кілька годин до відправлення, віддавши перевагу білковій їжі (курка, омлет, сир). Також не варто сідати в літак голодним, оскільки голод також може стати причиною нудоти. І запасіться спеціальними таблетками і смоктальними цукерками від заколисування.

  • Читайте також: Ознаки харчового отруєння, про які потрібно знати

Правильна вода

У багатьох екзотичних країнах водопровідна вода не проходить необхідну очистку, а тому може стати причиною кишкових розладів у непідготовлених туристів. Пийте тільки бутильовану воду і відмовтеся від напоїв з льодом, оскільки його найчастіше роблять із води з-під крана.

При цьому в більшості розвинених країнах, наприклад, в Австрії водопровідну воду, навпаки, можна сміливо пити, оскільки вона надходить з найчистіших гірських річок.

Как избежать проблем с желудком, пребывая в отпуске

Ніякого самолікування

Якщо ви вже відчули на собі всі симптоми отруєння, одного припасеного сорбенту може виявитися недостатньо. Обов’язково зверніться за медичною допомогою в рамках туристичної страховки, оскільки зовні схоже на отруєння стан може виявитися інфекційною хворобою, добре знайомої місцевим медикам.

Консультація лікаря

Всі перераховані вище правила в першу чергу стосуються здорових людей. Якщо у вас є багаж проблем з шлунково-кишковим трактом, перед поїздкою обов’язково проконсультуйтеся зі своїм гастроентерологом: він дасть більш точні поради залежно тієї країни, в яку ви прямуєте.

  • Читайте також: Натуральні засоби для позбавлення від нудоти і розлади шлунка