Як прискорити обмін речовин в організмі

Как ускорить обмен веществ в организме

Є люди, які багато їдять, але при цьому не повніють. Але є й такі, які сидять на дієті, але вага у них практично не змінюється. В нашому організмі відбувається безліч процесів, в тому числі обмін речовин. І чим швидше, тим краще себе почуває людина: його організм засвоює їжу без збоїв, енергія залишається на високому рівні, а ви не набираєте вагу.

Здається, що цієї гармонії досягти неможливо, але це не так. Прискорити метаболізм – те, до чого потрібно прагнути, адже мова йде не тільки про вашу фігуру і краси, але і здоров’я в цілому.

Причини погіршення обміну речовин

Жорстка дієта

Как ускорить обмен веществ в организме

Коли ви їсте занадто мало, вашому організму не вистачає енергії, сповільнюються всі процеси, тіло починає отримувати сигнал про необхідність накопичення жиру.

Неправильний режим харчування

Їжте багато разів у день невеликими порціями: 4-5 разів. Оптимальний розмір порції – 250 р. Це потрібно для того, що ви тримали обмін речовин в активності, щоб тіло продовжувало витрачати сили на перетравлення їжі.

Малорухливий спосіб життя

Как ускорить обмен веществ в организме

Це – теж поширена причина появи зайвої ваги, а також уповільнення обміну речовин. Особливо важливо не забувати про спорт у віці, коли наш спосіб життя стає більш «сидячим».

Нестача вітамінів

Необов’язково купувати вітаміни в аптеці, адже корисні елементи є у фруктах і овочах. Слідкуйте за вуглеводною балансом, уникайте продуктів з нітратами, віддавайте перевагу якісні продукти.

Зневоднення

Збій у водному балансі теж призводить до проблем з травленням. Адже вода бере участь в цьому процесі, і її нестача уповільнює засвоєння поживних речовин. В день потрібно пити як мінімум 2 л води.

Способи прискорити метаболізм

Не пропускайте сніданок

Как ускорить обмен веществ в организме

Не дарма його називають таким важливим прийомом їжі. Сніданок допоможе пробудити ваш шлунково-кишковий тракт. Крім цього, він дозволяє відчувати себе краще за рахунок отриманої енергії, що подарує вам сили і гарний настрій.

Більше спіть

Ви самі помічаєте, як на вас впливає нестача сну: ви відчуваєте втому, занепад сил, роздратованість, втрату апетиту. Таким же слабким є і ваш обмін речовин. Не позбавляйте себе повноцінного відпочинку.

Більше рухайтеся

Как ускорить обмен веществ в организме

Рухайтеся при будь-якій можливості: піднімайтеся по сходах, ходите на роботу або в магазин пішки. Це допоможе вам схуднути, зміцнити м’язи ніг і привести в порядок метаболізм.

Їжте більше продуктів з білком

Вам потрібно включити в раціон продукти, багаті білком, щоб в організмі не відбувалися збої, а обмін речовин не сповільнювався.

Пийте більше води

Как ускорить обмен веществ в организме

Як ми вже говорили, вода прискорює метаболізм. Віддавайте перевагу пити невеликими ковтками протягом усього дня: це набагато корисніше для вашого обміну речовин, ніж надмірне споживання води за раз.

Влаштуйте силове тренування

Полюбіть обтяження – гантелі, гирю, власна вага або штангу. М’язи допомагають спалювати жирові клітини. Тому потрібно займатися силовою тренуванням, адже вона не тільки дозволить побудувати м’язову масу, але також позбавить від зайвої ваги.

Читайте також 7 продуктів, які прискорюють метаболізм