Як підготувати дитину до поповнення в сім’ї

Как подготовить ребенка к прибавлению в семье

Ви зовсім недавно дізналися про те, що вагітна другою дитиною? Народження ще одного малюка повністю переверне світ первістка, і у ваших силах зробити так, щоб цей переворот мав позитивний забарвлення, а не обернувся для нього проблемами з психікою. Дізнайтеся, які сім способів, які допоможуть вам підготувати старшу дитину до народження братика або сестрички:

Как подготовить ребенка к прибавлению в семье

Знайомство до народження

Дуже часто батьки задають питання сімейних психологів: «Коли потрібно говорити старшій дитині про швидке поповнення?» Відповідь дуже проста: як тільки ви вирішите повідомити про це всім іншим. Дитина повинна дізнатися цю новину від вас, а не від бабусі або тітки. Таким чином він познайомиться з новим членом сім’ї і швидше звикне з фактом народження брата або сестри. Розмовляйте з дитиною про майбутнє новонародженого як про несформованої особистості. Нехай він чекає і радісно передчуває поява маляти у вашому домі.

Очікування з любов’ю

Частіше розповідайте своєму первістку, що молодший брат, як тільки підросте, стане йому справжнім другом, буде грати в них в улюблені ігри, а також стане помічником, а маленька сестричка буде мати потребу в захисті. Також фантазувати на тему того, як з появою малюка в будинку ваша сім’я стане більше і міцніше, як ви будете разом гуляти, їздити на море і так далі. Так дитина буде чекати появи молодшого брата або сестри з нетерпінням, його не буде лякати невідомість.

Старший брат — почесний статус

Поясніть синові чи доньці, чому бути найстаршою дитиною в сім’ї почесно і добре. Розкажіть, що з появою малюка він відразу ж стане дорослішим у ваших очах: син зможе захистити сестричку від хуліганів, а дочка — допомогти мамі з обов’язками по догляду за карапузом. Але важливо пам’ятати, що нагляд і догляд за малюком не повинен бути повинністю для старшого: нехай його бажання допомогти виходить від нього самого. Прогулянки в коляскою, заколисування новонародженого піднесіть як привілеї старшого дитини в родині, а не обов’язки.

  • Читайте також: 8 навичок сучасних дітей, які нам не під силу

Казки

Якщо різниця між першим і другим дитиною буде зовсім невеликий, підготуйте дитину до появи сестрички чи братика з допомогою казок. Тільки вибирайте ті розповіді, в яких рідні брати або сестри не ворогують, а навпаки дуже дружні і допомагають один одному.

Как подготовить ребенка к прибавлению в семье

Подарунок від молодшого

У багатьох сім’ях існує традиція дарувати подарунок старшому дитині від молодшого після пологів. Такий невеликий «підкуп» теж може зіграти на руку добрим відносинам між дітьми.

Розподіл уваги

Звичайно, новонароджений займає багато часу, проте не забувайте приділяти увагу і старшій дитині. Присвячуйте хоча б годину в день іграм і спілкування з ним, інакше він буде відчувати себе обділеним і забутим. Це можна зробити, поки малюк спить, або ж просите чоловіка або бабусю погуляти з коляскою кілька годин, поки ви цілком і повністю займетеся інтересами старшого дитини.

Спільна турбота

Багато молоді мами замість того, щоб розтлумачити старшому правила поведінки з новонародженою дитиною, просто усувають його з метою безпеки. Проте така поведінка дасть зрозуміти дитині, що він ні на що не годиться, йому не довіряють і не потребують його допомоги. Дозвольте страшему покачати колиска, заспівати пісеньку молодшому братові, поки ви сходіть в душ або поснідаєте. Давайте якісь дрібні доручення, щоб він був завжди поруч і відчував себе потрібним. До того ж така залученість дозволить йому краще розуміти, чому мама до вечора така втомлена.

  • Читайте також: 4 легкі тренування, які підійдуть вагітним