Як не вестися на хитрощі продавців і купувати потрібні речі

Как не вестись на хитрости продавцов и покупать только нужные вещи

Під час чергової генеральної прибирання або переїзду ви виявили в своїй шафі гору речей, про існування яких геть забули? Значить, ви поповнили ряди жертв маркетологів, вміло продали вам те, що насправді вам не потрібно. Тільки подумайте, скільки грошей і місця у власному будинку ви могли би заощадити, якщо б була можливість повернути весь цей «мотлох» в магазини.

Однак є і більш глобальна проблема, яка випливає з надмірного шопінгу. Оскільки в економіці завжди діє принцип «попит народжує пропозицію», чим більше товарів купується, тим більше виробляється, що призводить до забруднення навколишнього середовища. Якщо не хочете бути ще однією ланкою цієї порочної ланцюга, а також почати купувати менше, але якісніше, саме час змінити своє ставлення до покупок і навчитися так званої культури шопінгу.

Основні хитрощі продавців і способи боротьби з ними:

Знайомство

Завдання кожного продавця — «ознайомити» вас з тим чи іншим товаром, щоб він більше не був для вас чимось невідомим. Коли ви спробуєте щось на смак, поторкаєте або надягнете на себе, то станете «причетні» до товару і швидше за все купите саме його. Пам’ятайте, що примірка або дегустація не зобов’язує вас що-небудь купувати.

Компліменти

Дуже часто продавці-консультанти хвалять покупців за хороший смак: «Так, це найкращий представник даної лінії товарів. У вас відмінний смак!» Однак не варто піддаватися на лестощі і тут же бігти до каси.

Послужливість

Консультант не відходив від вас ні на крок? Постійно приносив новий одяг в примірювальну? Це всього лише його робота, а не окрема послуга вам, і ви знову ж таки не зобов’язані нічого купувати лише з почуття вдячності.

Психологічні трюки

Досвідчений продавець — це завжди хороший психолог. Поки ви робите крок через поріг магазину, він вже приблизно оцінює ваш матеріальний потенціал і переваги. Припустимо, в дитячий магазин з дитиною заходить батько. Він розгублено ходить між рядами з іграшками, поки малюк просить купити йому той конструктор то робота. Продавець тут же розуміє, що чоловік — рідкісний гість їх мережі і швидше за все не так часто гуляє по магазинах з малюком без матері. Щоб згладити відчуття провини або здатися в очах інших людей люблячим і щедрим батьком, він купить все що завгодно, а значить йому можна запропонувати товар якнайдорожче. Щоб не стати жертвою таких маніпуляцій, завжди тверезо оцінюйте свої можливості. Перед покупкою запитайте себе, чи купуєте ви те, за чим прийшли. Ще не пізно передумати і взяти саме потрібний товар, а не той, який нав’язав вам продавець.

Как не вестись на хитрости продавцов и покупать только нужные вещи

ТОП-10 способів купувати потрібні речі:

 • Ніколи не займатися шопінгом на емоціях, тобто в стані депресії або, навпаки, ейфорії.
 • Не ходити по магазинах у день зарплати, щоб не спустити надто багато грошей.
 • Не поспішати з вибором. Якщо час підтискає, краще відкласти покупку до наступного зручного випадку.
 • Брати з собою в магазин список і чітко відведену під нього суму грошей.
 • Брати час на роздуми. Якщо ви не впевнені в тому, що той чи інший товар вам потрібний, не поспішайте купувати. За кілька днів він нікуди не дінеться й не подорожчає.
 • Не погоджуватися купувати аналог необхідного вам товару. Якщо його немає в магазині, краще почекайте його появи або вирушайте в інший торговий центр.
 • Ніколи не купувати річ тільки тому, що вам ніяково перед консультантом.
 • Не ходити по магазинах з дітьми або друзями. Так підвищується ризик придбати щось за компанію або схопити перший-ліпший товар, тому що дитина втомився, і його терміново потрібно везти додому.
 • Пригадати, чи немає у вас чогось схожого будинку. Можливо, ви купуєте вже другу бірюзову футболку. Навіщо вам дві однакові речі?
 • Завжди брати чеки і не поспішати їх викидати будинку, а також не знімати етикетки відразу. Дайте собі час подумати, залишати той чи інший товар або повернути його в магазин.
 • Читайте також 5 простих рішень, які допоможуть заробити додаткові гроші